Gdzie jechać w listopadzie 2023, aby najlepiej wykorzystać urlop poza sezonem? Spędź jesień pod palmami i ciesz się błogim spokojem

Za chwilę urlop, a Ty wciąż nie masz pomysłu, gdzie jechać w listopadzie 2023? Sprawdź listę ciekawych miejsc, które pozwolą Ci lepiej poznać inne kultury i dadzą okazję do przeżycia niezapomnianej przygody w pięknym, egzotycznym kraju.

Wakacje w listopadzie: wypoczynek na Maderze

Wakacje w listopadzie mogą być naprawdę udane, jeśli celem Twojej podróży będzie wulkaniczna wyspa – Madera, nazywana Wyspą Wiecznej Wiosny. To przepiękne miejsce zauroczy Cię górzystym krajobrazem i niezwykłą przyrodą. Podczas pobytu na tej portugalskiej wyspie zyskasz możliwość skorzystania z ciekawych wielu atrakcji, które sprawią, że Twój urlop stanie się niezapomniany. Nie przegap możliwości kąpieli w naturalnych basenach skalnych, odnajdziesz je między innymi w Porto Moniz. Koniecznie odwiedź też ogród botaniczny, Jardim Botânico da Madeira, zlokalizowany w miejscowości Funchal. Madera da Ci również możliwość odkrycia nowych smaków i zaskoczy tradycyjną kuchnią, w której królują ryby i owoce morza.

MaderaMadera Fot. Pixabay.com

Madera w listopadzie zapewnia doskonałe warunki do zwiedzania i wypoczynku. W ciągu dnia na wyspie średnia temperatura powietrza wynosi około 20°C.

Ciepłe miejsca na wakacje w listopadzie: poczuj gorący klimat Meksyku

Interesują Cię ciepłe miejsca na wakacje w listopadzie? W takim razie obierz kurs na pełen słońca Meksyk. Wyrusz tropem starożytnych kultur i odwiedź najpiękniejsze plaże, które oczarują Cię rajskimi klimatami. Podczas urlopu w Meksyku udaj się do Chichén Itzá, prekolumbijskiego miasta, założonego przez Majów. Odnajdziesz tam ruiny starożytnych budowli, które z pewnością zrobią na Tobie wielkie wrażenie. W poszukiwaniu kolejnych, ciekawych miejsc, związanych z cywilizacją Majów, skieruj się również do Tulum. Prócz ruin starożytnego miasta znajdziesz tam także malownicze plaże, które dadzą Ci okazję do udanego relaksu w przerwie od zwiedzania.

MeksykMeksyk Fot. Pixabay

Jeśli marzysz o urlopie w wyjątkowo ciepłym miejscu, koniecznie udaj się do fascynującego Meksyku. W listopadzie możesz liczyć na świetną temperaturę, oscylującą w granicach 26°C w ciągu dnia.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Ciekawe miejsca na wakacje w listopadzie: odkryj tajemniczy Izrael

Ciekawe miejsca na wakacje w listopadzie? Odwiedź Izrael i odkryj niezwykłą kulturę tego zaskakującego państwa. Zobaczysz tam Święte Miasto – Jerozolimę z Bazyliką Grobu Pańskiego i słynną ścianą płaczu. Wielkie wrażenie zrobi też na Tobie Pustynia Judzka, pełna wyjątkowych skarbów. Nie przegap też okazji, by wyruszyć nad Morze Martwe, które urzeka niepowtarzalnymi sceneriami.

Izrael (zdjęcie ilustracyjne)Izrael (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Pixabay/ edu_castro27

Izrael w listopadzie jest ciepły i słoneczny. W ciągu dnia możesz spodziewać się tam około 22°C.

Lista miejsc na wakacje w listopadzie: umieść na niej niedrogi i słoneczny Egipt

Lista miejsc na wakacje w listopadzie byłaby niekompletna, gdyby nie znalazł się na niej słoneczny Egipt. Państwo, skrywające w sobie prawdziwe skarby sprzed lat, zachwyca egzotyką, a przy okazji jest niedrogim kierunkiem podróży. Poza sezonem nie spotkasz tam tłumów turystów, dlatego tym bardziej warto skusić się na wyprawę do dawnego królestwa faraonów właśnie w listopadzie.

Piramidy w Gizie, Egipt (zdjęcie ilustracyjne)Piramidy w Gizie, Egipt (zdjęcie ilustracyjne) fot.pexels-diego-f-parra

Egipt w listopadzie jest naprawdę przyjemny. Temperatury w tym czasie wahają się między 25°C a 28°C, sprzyjając tym samym wypoczynkowi na plażach oraz zwiedzaniu najciekawszych zabytków.

Najcieplejsze miejsca na wakacje w listopadzie: odwiedź Cypr

Najcieplejsze miejsca na wakacje w listopadzie? Spędź niezapomniany urlop na Cyprze i zapomnij o szarej, polskiej jesieni. Piękna wyspa ma do zaoferowania naprawdę wiele. Prócz wspaniałej pogody zaskoczą Cię tam również wspaniałe plaże, takie jak: Nissi Beach, Konnos Beach czy Kalymnos Beach.

Cypr krajobrazCypr krajobraz Fot. Pexels

Podczas pobytu na Cyprze zyskasz szansę nacieszenia oczu widokami, będącymi dziełem niesamowitej przyrody. Podczas swojej wycieczki nie pomiń zabytkowych miast, do których należą: Larnaka, Nikozja czy Kirenia. Znajdź również chwilę, by zobaczyć ciekawe stanowiska archeologiczne: Pafos, ruiny miasta w Kurion, czy też pozostałości po zamku św. Hilariona.

Na Cyprze w listopadzie temperatura powietrza utrzymuje się w granicach 22°C w ciągu dnia. Przyjemna jest również woda, której temperatura w tym czasie wynosi 24°C.

Zobacz też: Park Narodowy Krka - ciekawszy niż Jeziora Plitwickie? Miejsce oblegane przez turystów

Więcej o:
Copyright © Agora SA