Sylwester w górach - wybraliśmy najciekawsze pakiety. Dostępna oferta szybko się kurczy

Sylwester w górach to ciekawa opcja na powitanie Nowego Roku. Tym bardziej że wiąże się z kilkudniowym pobytem wśród bajkowych, zimowych krajobrazów oraz możliwością wykorzystania krótkiego urlopu w górach na zimowe aktywności. Sprawdzamy, jak można spędzać sylwestra w górach.

Sylwester w górach: Polska

Czym przyciąga Sylwester w górach? Polska ma wiele świetnych miejscówek, które można wybrać na krótki urlop na przełomie Starego i Nowego Roku. Możliwości są przeróżne. Jeśli chcemy powitać 2024 rok z paczką znajomych, możemy wynająć domek i zorganizować imprezę we własnym zakresie. Jeśli wybieramy się na noworoczny weekend w góry z rodziną, możemy skorzystać z licznej oferty pensjonatów, z których wiele organizuje dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Jeśli natomiast planujemy powitać Nowy Rok we dwoje, doskonałym rozwiązaniem może być wybór pakietu sylwestrowego w jednym z wielu hoteli, zwłaszcza gdy pobyt w danym ośrodku wzbogacony jest o ofertę SPA & wellness. Wyjeżdżając na sylwestra w góry, możemy nie tylko uczestniczyć w którymś z licznych balów sylwestrowych albo kuligów z ogniskiem i powitaniem Nowego Roku pod gołym niebem, ale także skorzystać z innych atrakcji. Wiele ośrodków zachęca do sylwestrowej zabawy na stoku, uczestnictwa w góralskich biesiadach czy przejażdżek saniami, oferuje też zniżki na wypożyczenie sprzętu narciarskiego. W polskich górach nie brakuje też basenów termalnych, w których można zrelaksować się po szaleństwach na stoku czy zimowych spacerach po malowniczej okolicy. Wszystko to z pewnością może przekonać niezdecydowanych do takiej formy świętowania nadejścia Nowego Roku.

Sylwester góry 2023

Gdzie najlepiej spędzić sylwestra? Góry w 2023 roku są bardzo popularnym kierunkiem, toteż mniejsze i większe ośrodki przygotowały ciekawe oferty dostosowane do różnych potrzeb. Na przykład Willa u Kantora w Murzasichlu ma do zaoferowania dwa pakiety z terminem pobytu od 28 grudnia do 2 stycznia. Pierwszy z nich to pakiet pobytowy, w którym goście nie mają zapewnionej żadnej atrakcji podczas nocy sylwestrowej, ale za to mogą wziąć udział w wieczorze z kapelą góralską, a także w kuligu z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, przy czym obie te imprezy zorganizowane zostaną w inne wieczory, niż sylwestrowy. Drugi pakiet zakłada udział w imprezie po zbójnicku w noc sylwestrową. Ten wyjątkowy wieczór ma rozpocząć tradycyjny góralski kulig, który wystartuje spod ośrodka i przewiezie gości na leśną polanę, na której będą na nich czekać rozpalone ogniska oraz udekorowany szałas. Imprezie w szałasie towarzyszyć będzie muzyka puszczana przez zawodowego DJ-a, przewidziano też pełny catering w postaci ciepłych i zimnych dań. Dwa pakiety ma swoim gościom do zaoferowania również ośrodek Tatrzańska Grań w miejscowości Małe Ciche. Pakiet pobytowy prezentuje się podobnie, natomiast pakiet sylwestrowy zakłada udział w imprezie sylwestrowej w Izbie Regionalnej nieopodal ośrodka wypoczynkowego. Dodatkową zaletą tej oferty jest możliwość wykorzystania doskonałych warunków do aktywnego wypoczynku. W pobliżu znajduje się profesjonalna stacja narciarska, zaś ośrodek dysponuje wypożyczalnią i przechowalnią sprzętu narciarskiego. Na ten sam sześciodniowy okres można wybrać się do ośrodka Grażyna w Białym Dunajcu. Tu podstawowy pakiet, obok noclegów i wyżywienia, zawiera sylwester z kuligiem, imprezę góralską z wyżywieniem w pobliskiej karczmie, występ kapeli góralskiej i bilet na termy Gorący Potok. Opcją dodatkowo płatną jest udział w Balu Sylwestrowym w Sali Bankietowej.

Zobacz wideo Kolorowe smokey eyes idealne na sylwestra

Oferta sylwestrowa w górach

Jak wygląda dostępna wciąż oferta sylwestrowa? W górach Nowy Rok chce powitać coraz więcej osób, dlatego warto się pospieszyć z rezerwacją. Wiele dobrych miejscówek jest już zarezerwowanych, wciąż jeszcze można jednak znaleźć ciekawe propozycje, na przykład sylwestra w górach w Białce Tatrzańskiej. Hotel Bania ma do zaoferowania pakiet Sylwester na Bani. Adresowany jest zarówno do singli i par, jak i do rodzin z dziećmi. Oferuje możliwość uprawiania sportów zimowych oraz liczne atrakcje przygotowane przez hotel. W skład pakietu wchodzą: zabawa sylwestrowa, nielimitowany dostęp do Termy Bania, wieczory przy muzyce na żywo, dostęp do strefy SPA & Wellness, a także dodatkowe atrakcje dla najmłodszych i kuligi z pochodniami. Na sylwestra w górach zaprasza też Zieleniec, a konkretniej resort Szarotka. W ramach pakietu można wybrać się na bal sylwestrowy, korzystać z kompleksu basenowego, saun, jacuzzi oraz sali fitness. Dodatkowo goście Szarotki mają zniżkę na wypożyczenie sprzętu narciarskiego oraz karnety narciarskie. Rozważyć można też pobyt w Szklarskiej Porębie, gdzie na sylwestra zaprasza Czarny Kamień Resort & SPA. W ramach pakietu można liczyć na uroczystą kolację sylwestrową, ognisko i noworoczne śniadanie. Ośrodek zapewnia też dodatkowe atrakcje dla dzieci oraz możliwość korzystania ze strefy SPA & Wellness.

Zobacz też: Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie. Niektóre z nich są już otwarte - sprawdź, gdzie warto się wybrać

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.