Perła Beskidu Śląskiego otwiera nową górską atrakcję. To prawdziwa gratka dla miłośników historii

Miasteczko Wisła przez wielu turystów określane jest jako perła Beskidu Śląskiego. Nie ma się co dziwić - ilość atrakcji, zabytków i pięknych miejsc na mapie okolicy sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od 20 grudnia pojawi się tam nowy punkt do odwiedzenia. Burmistrz zapowiedział otwarcie.

Wybierasz się w tym roku w polskie góry? Jeśli nie wiesz, gdzie jechać, zastanów się nad podróżą do Wisły. To jedno z piękniejszych miast na południu kraju, które zachwyca turystów już od lat. Dla wielu jest to prawdziwa perła Beskidów Śląskich. Co robić na miejscu? Stocznia im. Adama Małysza to nie jedyna atrakcja, spokojnie, jest ich więcej. Jedna z nich zostanie oficjalnie otwarta 20 grudnia 2023 roku i warto z niej skorzystać. 

Zobacz wideo "Śnieg nie topnieje, bo go nie ma". Skocznia w Wiśle przygotowana perfekcyjnie na start PŚ

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co robić w Wiśle? Turyści będą mieli co zwiedzać. Ta atrakcja zostanie otwarta 20 grudnia

Zastanawiasz się, z czego słynie Wisła i czy warto udać się tam zimą? To śląskie miasto nie jest jedynie rodzinną miejscowością Adama Małysza - na odwiedzających czeka tam wiele atrakcji. Co roku na miejsce przyjeżdżają fani zimowego szaleństwa, fascynaci historii oraz osoby, które chcą się po prostu zrelaksować.  I każdy z nich ostatecznie znajduje coś dla siebie.

Miłośnicy zwiedzania na pewno nie mogą pominąć takiego punktu jak Pałacyk Myśliwski Habsburgów, który to powstał w 1897-1898 r. Narciarze odnajdą w okolicy wiele wyciągów i kilkadziesiąt kilometrów tras zjazdowych, które sprawdzą się również dla osób początkujących. Okoliczne lasy sprzyjają także spokojnym spacerom, podczas których można podziwiać piękne widoki.

Mimo że w Wiśle nie brakuje ciekawych obiektów do odwiedzenia, w tym roku na turystów będzie czekało coś zupełnie nowego. Burmistrz zapowiedział otwarcie na 20 grudnia, a chętnych z pewnością nie zabraknie. O czym mowa? 

Skansen w Wiśle niebawem zostanie otwarty. Zimowa stolica Polski z nową atrakcją

Skansen w Wiśle będzie przedstawiał głównie historię gospodarczą miasta, która jest bardzo interesująca - w głównym stopniu opiera się na przemyśle drzewnym. Co ciekawe, odwiedzający będą mogli zwiedzić tam odremontowaną, dawną rezydencję prezydenta RP - niegdyś korzystał z niej sam Ignacy Mościcki, czyli ostatni prezydent Polski przed wybuchem II wojny światowej.

Trwa montaż całości wystawy. Nowa atrakcja w Wiśle będzie więc dostępna już w tym sezonie zimowym -  przyznał burmistrz Tomasz Bujok. Skansen tworzą: odbudowana oficyna, która niegdyś była nawet częścią kompleksu budynków należących do zameczku na Zadnim Groniu, rezydencja prezydenta RP, a także obiekt mieszkalno-gospodarczy. Oba pochodzą z początku XX wieku.

- czytamy na Facebooku portalu Głos - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej. Jeśli będziesz na miejscu lub w okolicy jeszcze w tym sezonie, warto znaleźć chwilę i odwiedzić nową atrakcję.

Więcej o:
Copyright © Agora SA