Motocykliści są zgodni: To najpiękniejsza droga w Europie. Polacy uwielbiają ten rejon

Podróże różnego rodzaju pojazdami po drogach wydają się raczej monotonne i niekiedy dość nudne. Okazuje się jednak, że nie wszędzie tak jest. Istnieje pewien odcinek, który uznany został za najpiękniejszy. Podróż tą trasą skradła serca motocyklistów. Twierdzą, że to właśnie tam można podziwiać niepowtarzalne krajobrazy.

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jaka droga w Europie uznawana jest za najpiękniejszą? Okazuje się, że właśnie ją wybrano i znajduje się bardzo blisko Polski. Nasi rodacy wyjeżdżają tam co lato i nie zwracają uwagi na otaczające ich w czasie podróży widoki, co jest ogromnym błędem. Krajobrazy zachwycają wielu i sprawiają, że trasa staje wyjątkowa. O jakim miejscu dokładnie mowa? Jest co prawda piękne, ale i niebezpieczne.

Zobacz wideo Tam turyści jeszcze nie latają, a warto. Nieoczywiste kierunki wakacji

Najpiękniejsza droga w Europie. Wybrano zapierającą dech w piersiach trasę

Podróż samochodem w szczególności dla kierowców może być dość nudna i monotonna. Dodatkowo nie w każdym miejscu na świecie drogi są dobrej jakości, więc czasami prowadzenie pojazdu wiąże się z wytężaniem wzroku i omijaniem dziur. Ku zdziwieniu wielu są jednak rejony, które nie dość, że mają wręcz idealne nawierzchnie, to jeszcze zachwycają kierowców oraz pasażerów widokami. 

Jak donosi portal croatiaweek.com, całkiem niedawno wybrano najpiękniejszą drogę w Europie, która skradła serca motocyklistów. To trasa o długości 66 km, łącząca miejscowości Senj i Karlobag na górnym wybrzeżu Chorwacji, więc z pewnością Polacy kojarzą ją bardzo dobrze z letnich wypraw wakacyjnych. Co tak wyjątkowego skrywa droga? 

Chorwacka droga uznana za najpiękniejszą. Na trasie zobaczysz wyjątkowe krajobrazy i 32 czarne punkty

Motocykliści, którzy uznali wspomnianą trasę w Europie za najpiękniejszą, docenili znajdujące się wokół drzewa, skały oraz morze, robiące najprawdopodobniej największe wrażenie. Dodatkowo podczas jazdy mijamy także piękną architekturę, która w połączeniu z naturą prezentuje się naprawdę świetnie. Trasa faktycznie jest niepowtarzalna, jednak w tym wszystkim okazuje się być również niebezpieczna. Droga jest dość wąska i kiedyś co prawda nie było to problemem, ponieważ jeździło mniej aut, ale teraz, gdy zmotoryzowanych osób przybywa, łatwo o wypadek szczególnie w miejscach oznaczonych jako tzw. czarne punkty, których łącznie jest ponad 30. Liczne zakręty - jak wiadomo - także nie pomagają, więc należy zachować ostrożność. 

Kiedyś kierowcy mogli jechać szybko, ale sposób jazdy bardzo się zmienił, ponieważ jest znacznie większy ruch i ryzyko jest większe. Czasami można było się pomylić, wchodzić w zakręt ze zbyt dużą prędkością, zjechać na drugą stronę i wszystko poszło dobrze, bo nie było tak dużego ruchu. Dziś błędów się nie wybacza i wszyscy wiedzą, że można jechać 50 km/godz. i to jest górna granica

- słowa motocyklisty jeżdżącego wspomnianą trasą cytuje portal croatiaweek.com. Jeśli więc będziesz w okolicy, podziwiaj widoki, lecz pamiętaj również o bezpieczeństwie, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi i łatwo o tragedię.

Więcej o:
Copyright © Agora SA