Polskie miasto wysoko w prestiżowym rankingu. To obiecujący kierunek inwestycyjny

Polskie miasto znalazło się w popularnym rankingu i tym samym zostało uznane za kierunek obiecujący pod kątem inwestycji i biznesów. Mieszkańcy mogą być dumni, a przedsiębiorcy z pewnością już rozmyślają nad nowymi przedsięwzięciami w tej okolicy. O jakiej metropolii mowa i co dokładnie zostało docenione?

Polska to bez wątpienia taki kraj, który w ostatnich lat coraz częściej zdobywa uznanie na arenie międzynarodowej. Niedawno światło dzienne ujrzał Ranking Europejskich Miast i Regionów Przyszłości 2024 stworzony przez analityków z fDi Intelligence (Foreign Direct Investment). To właśnie tam popularne miasto na Pomorzu uplasowało się wysoko na listach, z czego możemy być dumni.

Zobacz wideo Nagranie z drona rynku w Gdańsku

Polskie miasto w prestiżowym rankingu. Analitycy są zgodni. To miejsce pod inwestycje

Pismo fDi Intelligence zajmuje się przewidywaniem, gdzie w Europie oraz na całym świecie są miejsca, w których inwestycje długoterminowe będą opłacalne. Ostatnie lata niemalże dla każdego państwa były trudne, głównie ze względu na pojawienie się pandemii, narastającą inflację oraz wybuch wojny w Ukrainie. Jak więc kształtuje się ranking po takich perturbacjach?

W najnowszych wynikach brano pod uwagę między innymi wielkość miejscowości, ilość uczelni wyższych, zdolność marketingową oraz innowacyjność. Rezultaty zostały ujęte w pięciu kategoriach. Wśród średnich miast w Europie swoją obecność bezsprzecznie zaznaczył Gdańsk, który zajął dziewiąte miejsce w kategorii miejscowości przyszłości. Gdańsk pojawia się także na wielu innych listach, co stawia go w świetnej pozycji. Gdzie jeszcze doceniono miasto?

Gdańsk miastem przyszłości? Ranking mówi sam za siebie

Gdańsk okazał się również świetnym miastem pod względem ekonomicznym - w tym sektorze zajął dziewiąte miejsce. Popularna metropolia na Pomorzu pojawiła się także na liście miast, które są tymi przyjaznymi dla biznesu. Tam uplasował się wysoko, ponieważ na piątym miejscu. Co ciekawe, w tym segmencie na samym podium znalazły się również dwa inne polskie miasta, a mianowicie Wrocław oraz Łódź. Możemy więc bez wątpienia być dumni, ponieważ jak widać, polskie metropolie są na wysokim poziomie pod różnymi względami.

Dla osób szukających miasta najbardziej opłacalnego mamy dobrą wiadomość, ponieważ takie również znajduje się w Polsce. W tej kategorii - co prawda na dziesiątym miejscu - ale jednak znalazła się Bydgoszcz, która jako jedyna reprezentowała tam nasz kraj. Jeśli chcesz zapoznać się z całym rankingiem, jest on dostępny do pobrania na stronie fdiintelligence.com.

Więcej o:
Copyright © Agora SA