Budził kontrowersje. Teraz czeka na "pierwsze oblężenie". Nowa atrakcja otwarta na majówkę

Weekend majowy już za chwilę, w związku z czym wielu Polaków zastanawia się, gdzie wyruszyć w tym okresie. Fanów historii czeka nie lada gratka. Właściciele zamku w Stobnicy po raz pierwszy zapraszają na "niezapomnianą majówkę pod zamkiem".

Przyjęło się, że wiele osób na początku maja organizuje sobie małe wakacje i urlopy. Weekend majowy to idealny moment na chwilowe odetchnięcie od codziennych obowiązków. Jeśli również w tym okresie możesz cieszyć się wolnym od pracy, ale nie wiesz, gdzie wybrać się na wycieczkę, mamy wskazówkę. Zamek w Stobnicy, choć budził wiele kontrowersji, teraz zaprasza turystów.

Zobacz wideo Tak powstaje tajemniczy „Zamek w Stobnicy". Byliśmy na miejscu

Zamek w Stobnicy. Właściciele po raz pierwszy ugoszczą nas w majówkę

Budowla zamku w Stobnicy rozpoczęła się w 2015 roku i od tamtej pory nieprzerwanie nad inwestycją wiszą chmury kontrowersji. Problemy zaczęły pojawiać się w 2018 roku, kiedy to zaczęto sprawdzać decyzje urzędnicze związane z jej budową. Inwestycja powstała na sztucznie usypanej wyspie na terenie Natura 2000 w samym środku Puszczy Noteckiej, co wzbudziło dyskusję wśród społeczeństwa. Właściciele obiektu jednak stale walczą o swoje racje i robią co w ich mocy, by przyciągnąć odwiedzających do okolicy. Teraz zapowiadają specjalne wydarzenia, a jedno z nich nosi nazwę "Pierwsze Oblężenie Stobnicy".

Weekend majowy 2024. Zamek w Stobnicy zachęca do odwiedzenia obiektu. Będzie impreza

W ostatnim czasie w zamku w Stobnicy ogłoszono imprezę, która potrwa od 1 do 3 maja 2024 roku. Właściciele obiektu zapowiadają, że na odwiedzających w godzinach od godziny 10 do 18 czekać będzie wiele atrakcji, lecz niestety nie zostały jeszcze wyszczególnione. Wydarzenie jest płatne, a bilety można kupić na stronie organizatora. Dodatkowo tydzień po majówce w dniach 11 i 12 maja na miejscu odbędzie się "Pierwsze Oblężenie Stobnicy".

Przenieś się w czasy rycerskie podczas niezapomnianego wydarzenia - Oblężenia w Stobnicy! Rozpocznij przygodę na drewnianych rumakach na biegunach, gdzie dzieci i dorośli mogą cieszyć się jazdą konną, celebrować rycerskie tradycje i poczuć dziecięcą radość. [...] Doświadcz spektakularnych mistrzowskich pokazów oblężniczych, gdzie machiny wojenne strzelają prosto w zamkowe mury, przenosząc Cię w świat dawnych czasów oblężenia warowni i zamków

- czytamy na stronie stobnica.com. Takie atrakcje z pewnością spodobają się wielbicielom historii i nie tylko. Jeśli nie masz więc jeszcze planów na dwa pierwsze weekendy majowe, zastanów się nad tą lokalizacją.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy słyszałeś kiedykolwiek o historii zamku w Stobnicy?
Więcej o:
Copyright © Agora SA