Warsaw Arcade Muzeum to nie tylko muzeum w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, ale przede wszystkim przestrzeń pełna życia, barw i nostalgicznych emocji. W dobie cyfrowej dominacji i coraz nowocześniejszych form rozrywki, miejsce to stanowi swoisty most międzypokoleniowy, gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Każdy, kto przekroczy jego progi, może poczuć się jak bohater swoich ulubionych gier z dzieciństwa, odkrywając na nowo zapomniane już emocje.
Założyciel Warsaw Arcade Muzeum, Marcin Moszczyński, podkreśla, że celem placówki jest nie tylko zachowanie dziedzictwa kulturowego związane z historią gier wideo, ale też integracja międzypokoleniowa.
W muzeum pokazujemy historię rozwoju gier wideo, od pierwszych, które pojawiły się na automatach np. Space Invaders i Asteroids, poprzez lata 70., 80. i 90., czyli czas złotej ery salonów gier wideo. Najważniejszą istotą tej kolekcji jest fakt, że wszystkie gry są oryginalne. Jest to ciekawe miejsce integracji rodzin, ojcowie z pokolenia 40+ pokazują swoim dzieciom gry, które kiedyś ich fascynowały
- mówi Marcin Moszczyński, cytowany przez portal turystyka.wp.pl.
Warsaw Arcade Muzeum wyróżnia się wśród podobnych placówek nie tylko bogactwem kolekcji, która liczy ponad 120 automatów, ale też międzynarodowym charakterem eksponatów, sprowadzonych z USA, Japonii i innych części Europy. Wśród nich znajdują się nie tylko klasyczne tytuły, jak Asteroids, Space Invaders, czy Pac-Man, ale także te, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii gier - pierwszy automat z Super Mario Bros, Donkey Kong czy unikalny STAR WARS z 1983 roku, wykorzystujący grafikę wektorową 3D od Atari. W kolekcji muzeum nie brakuje również rzadkich i poszukiwanych maszyn, w tym Joust, Defender, czy Zaxxon. Miłośnicy największych wyzwań mogą zmierzyć się z grą Ghosts 'n Goblins, uważaną za jedną z najtrudniejszych w historii. Miejsce to przenosi odwiedzających również w świat gier wieloosobowych i sportowych, prezentując takie tytuły jak NBA Jam, Sunset Riders, Spider-Man, czy Turtles. Dostępne są także symulatory (np. Sega Rally), strzelanki (The House of the Dead) i gry w kabinach, w tym unikalny automat Luigi Mansion, oferujący niepowtarzalne wrażenia.
Muzeum, usytuowane przy Alejach Jerozolimskich 200, otwarte jest codziennie. Od poniedziałku do piątku - 12.00-21.00, w soboty - 11.00-22.00, a w niedzielę - 11.00-20.00 Godziny bilet wstępu to koszt 60 złotych (ulgowy - 40 złotych, studencki - 50 złotych), a dwugodzinny – 80 złotych (ulgowy - 60 złotych, studencki - 70 złotych). Możliwość nieograniczonej zabawy przez cały dzień zapewnia BILET OPEN w cenie 90 złotych (ulgowy – 70 złotych, studencki - 80 złotych). Muzeum oferuje również bilety rodzinne uprawniające do skorzystania z atrakcji przez dwie osoby dorosłe i dwójkę dzieci, których koszt wynosi 170 złotych na jedną godzinę, 230 złotych na dwie godziny oraz 250 złotych - bilet całodniowy.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.