Kąpielisko Zakrzówek wprowadza ważne zmiany. Ci odwiedzający będą mieć pierwszeństwo wstępu

Gdzie jechać nad wodę w Krakowie? Jednym z miejsc, które cieszy się największą popularnością, jest kąpielisko Zakrzówek. Niestety osoby poszukujące tu ochłody muszą liczyć się z długimi kolejkami. Okazuje się jednak, że to się wkrótce zmieni, przynajmniej dla części odwiedzających.

Jedną z głównych wad najpopularniejszych atrakcji niemal zawsze są odwiedzające je tłumy. Kąpielisko Zakrzówek w Krakowie to doskonały tego przykład. Zjawisko to dodatkowo nasila fakt, że wstęp na baseny jest bezpłatny, przy czym obowiązuje tu także limit osób. Pojawił się jednak pomysł, który ma zmniejszyć frustrację części osób oczekujących w kolejce. Co ciekawe, zdania na jego temat są podzielone.

Zobacz wideo Miłosz Jakubowski: Mieszkańcy z czasem przyzwyczają się do stref czystego transportu

Zakrzówek: baseny będą dostępne najpierw dla krakowian. Decyzja radnych zapadła

Kąpielisko Zakrzówek przyciąga ludzi z całej Małopolski i nie tylko. Od centrum Krakowa dzielą je zaledwie trzy kilometry, a na miejscu czeka na nas pięć pływających basenów o różnych wielkościach. Woda jest w nich turkusowa i wyjątkowo przejrzysta. Nie brakuje tu też drewnianych pomostów, huśtawek, miejsc do plażowania, grillowania czy urządzania pikników. Niestety z tych dobrodziejstw może korzystać tylko 600 osób w tym samym czasie. Postanowiono zatem wprowadzić tu pewną zmianę. Jak donosi portal krknews.pl, radni stolicy Małopolski przegłosowali w ubiegłą środę (3 lipca) uchwałę zapewniającą pierwszeństwo wstępu dla mieszkańców Krakowa posiadających Kartę Krakowską. Dotychczas główną zaletą związaną z tym dokumentem były atrakcyjne zniżki na komunikację miejską. Teraz najwyraźniej dojdą do tego korzyści podczas letniego wypoczynku. Zmiany prawdopodobnie zaczną obowiązywać pod koniec lipca.

Jeszcze przed decyzją radnych krakowski portal pisał o reakcjach krakowian na taki pomysł. Część osób była zdecydowanie za, argumentując to tym, że modernizacja kąpieliska została przeprowadzona z ich podatków. Z drugiej strony pojawiły się obawy dotyczące np. ryzyka pojawiania się konfliktów przy wejściu. Niektórzy zastanawiali się również, jak kwestia ta będzie rozwiązana w przypadku wizyt grup osób z i spoza Krakowa. Na rozwiązanie tych wątpliwości trzeba jeszcze poczekać, ale to nie koniec zmian związanych z krakowską wodną atrakcją.

Zakrzówek kąpielisko przechodzi wielkie zmiany. Nowością jest nie tylko kolejność, ale i godziny wstępu

W zeszłym tygodniu poinformowano o zmianie godzin otwarcia kąpieliska w weekendy i święta.

Z uwagi na duże zainteresowanie, a tym samym względy bezpieczeństwa wstęp na pomosty w słoneczne weekendy oraz dni świąteczne możliwy będzie od godz. 9.00. Od tego momentu obsługa będzie wydawała opaski uprawniające do wstępu. Wcześniejsze korzystanie z pomostów nie będzie możliwe. Opaski wydawane będą do godz. 19.00

- czytamy w poście opublikowanym na Facebooku. Dotychczas wstęp był możliwy już od godziny 7.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.