Nie tylko Joanna Kulig otrzymała zaproszenie. Te Polki też przyjęto do Amerykańskiej Akademii Filmowej

O takim zaproszeniu marzy nie jeden artysta. W tym roku otrzymało je aż pięć Polek! Te kobiety znalazły się wśród gwiazd zaproszonych do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Czy zdecydują, kto dostanie nagrodę?

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej to stowarzyszenie działające na rzecz świata filmu. Od 1927 organizacja promuje naukę o kinie i sztukę filmową, by nie zaniedbano tego przemysłu. W celu zwieńczenia swojej działalności Akademia co roku organizuje słynną galę wręczenia Oscarów — prestiżowej nagrody filmowej. Aby wstąpić w szeregi stowarzyszenia, należy dostać specjalne zaproszenie od członków. W tym roku takiego zaszczytu dostąpiło aż pięć Polek. Czy zasiądą w radzie Akademii?

Zobacz wideo Cóż za przywilej znaleźć się w gronie tak utalentowanych artystów z całego świata!

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Joanna Kulig wśród wyróżnionych kobiet. Kto jeszcze otrzymał zaproszenie?

Joanna Kulig to polska aktorka znana m.in. z nagrodzonych filmów "Ida", "Sponsoring" czy "Zimna wojna". Artystka kilkukrotnie pojawiła się jako gościni na gali wręczenia Oscarów. Choć sama takiej nagrody nie otrzymała, to Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej doceniła jej talent aktorski i wysłała jej szczególne zaproszenie, by dołączyła do organizacji. Joanna Kulig pochwaliła się listem w mediach społecznościowych.

Cóż za przywilej znaleźć się w gronie tak utalentowanych artystów z całego świata

- powiedziała w krótkiej relacji InstaStories na Instagramie. Co ciekawe, to nie jedyna Polka, która w tym roku otrzymała wyjątkowe zaproszenie.

Które Polki dołączą do członków Akademii? To ważne wyróżnienie w świecie filmowym

Zaproszenie od Akademii otrzymały również:

  • Agnieszka Smoczyńska — reżyserka takich filmów jak m.in. "Córki Dancingu", "Fuga" i "Silent Twins";
  • Jolanta Dylewska — operatorka, pracował m.in. przy filmach "Pokot" i "W ciemności";
  • Agnieszka Glińska — montażystka nominowanego do Oscara filmu "IO", "Lamb" i "W jak morderstwo";
  • Ewa Piastowska — scenarzystka filmu "IO".

Zaproszenie od prestiżowej organizacji otrzymują zwykle osoby, które wygrały lub zostały nominowane do Oscara, a także artyści i artystki przyczyniający się do tworzenia najciekawszych produkcji. W tym roku list z wyróżnieniem otrzymało 398 osób. Łącznie z obecnymi członkami jest to 9375 artystów i artystek składających się na Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Zaproszono również tegorocznych laureatów Oscarów, m.in. Daniela Kwana i Daniela Sheinerta, reżyserów "Wszystko wszędzie naraz", a także odtwórcę głównej roli z filmu "Elvis", Austina Butlera. Co ciekawe, w stowarzyszeniu zasiadają nie tylko osoby pracujące jedynie z filmem. Zaproszenie otrzymali również muzycy — Taylor Swift i The Weeknd.

Więcej o:
Copyright © Agora SA