Defilada przejdzie ulicami stolicy. Jakie utrudnienia będą w Warszawie? Te ulice zostaną zamknięte

Z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie się defilada 15 sierpnia 2023 roku. Trasa tego wydarzenia wpłynęła na życie warszawiaków i turystów już od czwartku 10 sierpnia, a utrudnienia jeszcze porywają, a zamknięta będzie nie tylko Wisłostrada. Wyjaśniamy, kiedy i jakich utrudnień należy się spodziewać.

15 sierpnia to dzień wolny od pracy. Jeśli znajdujemy się w tym czasie w Warszawie, to warto wybrać się na defiladę organizowaną z okazji Święta Wojska Polskiego. Wydarzenie to jest niewątpliwie imponujące, ale niestety wiąże się ono też z licznymi utrudnieniami w ruchu. Zmiany te odczują zarówno kierowcy, pasażerowie komunikacji miejskiej, jak i rowerzyści oraz piesi.

Zobacz wideo Próby przyszłego drona Wizjer dla polskiego wojska

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wisłostrada i utrudnienia w ruchu. Trasa defilady 15 sierpnia 2023 wpłynie na wiele osób

Pierwsze zmiany zostały wprowadzone już w czwartek rano 10 sierpnia i potrwają do piątku 18 sierpnia, do godziny 6 rano. Tak długi okres utrudnień jest związany m.in. z rozmontowywaniem scen oraz barierek po wydarzeniu. Dotyczy to zamknięcia prawego pasu Wybrzeża Gdańskiego w kierunku Wilanowa na odcinku od ulicy Sanguszki do Boleść. Nieczynne są także chodniki i droga rowerowa po obu stronach Wisłostrady oraz przystanek autobusowy Sanguszki 01, aż do ul. Boleść po stronie Multimedialnego Parku Fontann i od wysokości ulicy Sanguszki do Wenedów po stronie bulwarów.

Kolejne zmiany wprowadzone były w sobotę i obowiązywały do niedzieli, przy czym powrócą one w poniedziałek 14 sierpnia o godzinie 20, a potrwają tym razem do godziny 18 we wtorek 15 sierpnia. Całkowicie zamknięte w tym czasie dla ruchu w obu kierunkach będą m.in. Wisłostrada, jezdnia Wisłostrady w kierunku Wilanowa na odcinku od mostu Łazienkowskiego do ulicy Gagarina, ulica Gwiaździsta od ulicy Podleśnej do Wisłostrady czy Krasińskiego od ulicy Czarnieckiego do Wisłostrady. Szczegółowa rozpiska z uwzględnieniem wszystkich ulic dostępna jest na stronie urzędu miasta Warszawa. Duże zmiany zaplanowane są także w trasach komunikacji miejskiej. Informacje te najlepiej sprawdzać indywidualnie na stronie ZTM.

15 sierpnia 2023: wolne od pracy, ale Warszawa tętni życiem. Jakie inne uroczystości się odbędą?

Defilada na Wisłostradzie nie jest jedyną uroczystością planowaną na 15 sierpnia. O godzinie 10 ma się odbyć msza w katedrze polowej Wojska Polskiego przy placu Krasińskich. W południe natomiast będzie miała miejsce uroczysta zmiana warty honorowej przed Grobem Nieznanego Żołnierza, która ponownie wpłynie na ruch i parkowanie. W godzinach 9-10 wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach Sokolej i zjeździe z alei Poniatowskiego na Wybrzeże Szczecińskie w związku z biegiem "Piątka z Żołnierzem" wokół PGE Narodowego. Od 10 do 13 natomiast zaplanowano zgromadzenie publiczne pod katedrą praską przy ulicy Floriańskiej 3, a następnie przemarsz ulicami: Floriańską, Jagiellońską, przez plac Hallera, Dąbrowszczaków, Inżynierską, Stalową i Szwedzką przed budynek przy ulicy Szwedzkiej 2.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.