Nagranie ze studniówki hitem internetu. Zobaczcie tylko, jak zatańczyli poloneza. "Oczom nie wierzę"

Pewne nagranie ze studniówki podbija w ostatnich dniach internet. Maturzyści potrafią zaskakiwać, a ci z tej szkoły dokonali czegoś niesamowitego. Ich studniówkowy występ był niekonwencjonalny. To innowacyjna prezentacja poloneza.

Polonez to tradycyjny taniec, który uważa się za nieodłączny element studniówek w polskich szkołach średnich. Wyjątkowe przedstawienie zawsze wzrusza niemalże każdego i nadaje imprezie elegancji. Co ciekawe, coraz więcej placówek rezygnuje z tradycyjnego układu tanecznego i decyduje się na oryginalne występy na miarę współczesności. W tym roku uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu zaskoczyli piękną choreografią. Publiczność oniemiała, a internauci nie mogą przestać się zachwycać.

Zobacz wideo Na TikToku obserwuje go 3 mln fanów. Kamil Szymczak tylko nam zdradził, jak wyglądała jego studniówka

Studniówka w Radomiu - polonez. Uczniowie zachwycili układem tanecznym

Studniówka to potoczna nazwa balu przedmaturalnego, który odbywa się zazwyczaj około 100 dni przed maturą. Na takową imprezę decyduje się wiele polskich szkół. Uczniowie ubierają eleganckie kreacje, dziękują nauczycielom za cały wkład w ich naukę i bawią się wspólnie do białego rana.

Maturzyści z "Czachowskiego" liceum w Radomiu chcieli nieco urozmaicić całe przedsięwzięcie i postanowili w tym roku zaskoczyć gości uroczystości. Zrezygnowali z tradycyjnego układu tanecznego, przez co ich ceremonia przejdzie do historii, to pewne. Młodzież nie zatańczyła poloneza, ale też całkowicie z niego nie zrezygnowała. Co więc przygotowali? W dopracowaniu oryginalnej choreografii pomógł im Michał Ankiewicz.

 

Polonez Radom. "Nieziemski występ"

Choreograf Michał Ankiewicz od kilku lat pomaga uczniom z liceów w Polsce tworzyć układy do nietypowego poloneza. W tym roku miał okazję współpracować z liceum w Radomiu, gdzie zaprezentował układ pt. "Jezioro Łabędzie". Całość prezentowała się jak z bajki.

W tym roku Polonez Artystyczno-Tematyczny autorstwa Michała Ankiewicza powędrował do III Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu. Jak co roku wchodzimy w inną tematykę. W tym roku prezentujemy Polonez pt. "Jezioro Łabędzie"

- napisał choreograf na kanale YouTube, gdzie zamieścił również całe wideo z występu. W sekcji komentarzy pojawiło się od razu wiele wpisów od internatów, którzy zachwyceni układem, gratulowali.

Wreszcie polonez, gdzie wszyscy tańczą, a nie chodzą jak kołki
Brawo, kawał świetnej roboty
Oczom nie wierzę
Coś wspaniałego i niepowtarzalnego

- pisali użytkownicy pod filmem na YouTube. Faktycznie cały performens wyglądał spektakularnie, więc z pewnością uczniowie poświęcili sporo czas na to, aby uzyskać tak niesamowity efekt. Co ciekawe w poprzednim roku, Michał Ankiewicz pracował z maturzystami z Torunia. Uczniowie zaprezentowali tam układ pt. "HIGH FASHION & ART", który również okazał się być ogromnym sukcesem. Co czeka nas za rok? Z pewnością coś równie fascynującego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.