O tym meblu słyszało wielu, teraz trafił na aukcję WOŚP. Siedział na nim przyszły król

Licytacje WOŚP z roku na rok coraz bardziej zaskakują. Jednym z najciekawszych przedmiotów, jakie można znaleźć na aukcji, stało się właśnie nietypowe krzesło. Nie byłoby w nim nic wyjątkowe, gdyby nie fakt, że rok temu usiadł na nim sam książę William.

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy każdego roku trafiają zaskakujące przedmioty i wydarzenia. W zeszłym roku można było wylicytować m.in. wspólny obiad z Robertem Lewandowskim lub rakietę Igi Świątek. Polskie gwiazdy wielokrotnie przyczyniały się w ten sposób do zbiórek pieniędzy, a tym razem na aukcję wpłynie pewien polsko-brytyjski pierwiastek. Na sprzedaż właśnie wystawiono krzesło, na którym siedział sam książę William.

Zobacz wideo Wojsko powraca do wspomagania WOŚP. Kosiniak-Kamysz zaprasza na grochówkę

Książę William przyjechał do Polski. Wybrał się wówczas do warszawskiej restauracji

W marcu 2023 roku książę William odwiedził Polskę, gdzie spędził dwa dni. Na początek udał się do Rzeszowa, tam spotkał się z polskimi i brytyjskimi żołnierzami stacjonującymi na Podkarpaciu oraz pracownikami medycznego centrum tranzytowego. Następnie syn króla Karola III pojechał do Warszawy, aby złożyć wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza i spotkać się z Andrzejem Dudą oraz uchodźcami z Ukrainy. Mimo napiętego grafiku, książę William znalazł chwilę na spokojną kolację w towarzystwie swoich współpracowników z Anglii. Nie chcieli jednak jeść w hotelu, dlatego całą grupą udali się do warszawskiej restauracji Butero, przyjaznej społeczności LGBT. Zdjęcia z tego dnia szybko obiegły internet, dzięki czemu lokal zdobył niemałą popularność. Właściciele postanowili skorzystać z tej okazji i zamienić ją w pomoc dla innych.

Krzesło z restauracji wystawiono na aukcję. Ile jest już warte?

Krzesło, na którym 22 marca 2023 roku siedział książę William, zostało wystawione na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Życie pisze różne scenariusze, nam ewidentnie napisało taki, że prawie rok temu książę William zdecydował się zjeść kanapkę w chałce w Butero, na Brakciej 3, czym narobił trochę szumu. Niespecjalnie chciałyśmy robić z tego znak rozpoznawczy naszego miejsca, ale wiedziałyśmy, że wykorzystamy to kiedyś w najlepszy możliwy sposób i ten dzień właśnie nadszedł! Na rzecz niezmiennie wspaniałej WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY przekazujemy krzesło, na którym w.w. królewicz siedział

- napisano na oficjalnym profilu restauracji na Instagramie. Dodano też, że na krześle widnieje papierowe oznaczenie, które naklejono dzień po wizycie księcia. Aktualna cena mebla wynosi nieco ponad 1000 zł.

Finał 32. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowano na niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Akcja odbywa się pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". Sprawdźcie również nasze licytacje WOŚP.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA