Uniwersytet Wrocławski chciał zażartować ze studentów. Teraz się tłumaczy: Nie taka była nasza intencja

Prima aprilis to święto dowcipów i żartowania. Czasami jednak trzeba liczyć się z tym, że nie każdy zrozumie nasz humor. Tak właśnie było w przypadku postu zamieszczonego na Facebooku przez Uniwersytet Wrocławski. Studenci nie podzielali rozbawienia osób prowadzących stronę. Wybuchła dyskusja.

Z żartami w prima aprilis jest jak z rodzynkami w serniku - jedni je lubią, inni nie przepadają. Najbezpieczniej żartuje się w swoim zaufanym gronie, gdzie każdy zna upodobania humorystyczne kompanów. Próbując zażartować na forum, wystawiamy się na ryzyko krytyki i braku zrozumienia naszych intencji. Taka sytuacja spotkała osoby zajmujące się prowadzeniem fanpage'a Uniwersytetu Wrocławskiego. Z czego zażartowali?

Zobacz wideo Adrian Witczak: Zmienia się świat, a szkoły są czasem jak przed 50 laty

Uniwersytet Wrocławski - żart, który nie rozbawił studentów. Nie szczędzili słów w komentarzach

1 kwietnia 2024 r. na Facebooku Uniwersytetu Wrocławskiego udostępniono post:

Nikt nie pytał, wszyscy czekali! Na placu Grunwaldzkim powstaną nowe akademiki Temperówka i Gumka Myszka! Do kompletu dla Ołówka i Kredki, rzecz jasna. Budowa Temperówki i Gumki Myszki planowana była już od roku 2005, kiedy to powstały projekty obu budynków i ogólna koncepcja. Odwlekaliśmy decyzję o budowie ze względu na ważniejsze uniwersyteckie wydatki, ale dziś wracamy do tematu. Projekty unowocześniliśmy, zdecydowaliśmy także o dokładnej lokalizacji - mówi Jan Pióro, nasz człowiek od inwestycji i remontów. Akademiki pomieszczą około 400 nowych mieszkańców i gotowe będą w październiku 2025 roku. Nowoczesne, dobrze wyposażone, w bardzo dobrej lokalizacji i cenie, tuż przy Wydziale Matematyki i Informatyki, Chemii, Biotechnologii, Instytucie Dziennikarstwa oraz Bibliotece Uniwersyteckiej!

Studenci, zamiast podchwycić temat, od razu zorientowali się, co w trawie piszczy i nie czekali ani chwili, żeby wyrazić swoje zdegustowanie.

Miałem zapytać, czy to jakiś nieśmieszny żart, ale to przecież właśnie jest nieśmieszny żart
Zrobić żart z jednego z największych problemów, z jakim zmagają się studenci w ostatnich czasach i dziwić się, że ich to wcale nie śmieszy
Następnym razem napiszcie, że wróciliśmy w rankingu najlepszych uczelni w kraju na 4 miejsce, pośmiejemy się razem

- czytamy w komentarzach. Widząc te reakcje Andrzej Baworowski - kierownik działu ds. Komunikacji UWr - ruszył z przeprosinami.

Wrocław: Żart na prima aprilis przerósł oczekiwania. Przeproszono za nieudolną próbę

W związku z falą negatywnych komentarzy udostępniony post z primaaprilisowym żartem został usunięty, a na jego miejsce pojawił się nowy - przeprosinowy.

W związku z tym, że nasz prima aprilisowy żart został odczytany inaczej ,niż tego chcieliśmy i się spodziewaliśmy, bardzo przepraszamy, nie taka była nasza intencja

Czy studenci mieli prawo się oburzyć? Prawdopodobnie tak, ponieważ w 2023 roku zainteresowanie akademikami było większe od dostępnej liczby pokoi. Sytuacja ta powtarza się każdego roku. Niektórzy byli zmuszeni do porzucenia studiów, ze względu na brak możliwości mieszkaniowych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA