Słynna atrakcja we Wrocławiu zniszczona. Sprawca ma 5 lat. "Wandale"

Wrocławskie "Przejście" stanowi ozdobę miasta już od kilkunastu lat. Pomimo mijających lat instalacja była szanowana przez mieszkańców i turystów. Ostatnio jednak ktoś pokusił się o mały wandalizm. Rzeźba straciła jeden z elementów.

Na terenie Wrocławia znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc i instalacji, które warto zobaczyć. Jedną z najbardziej znanych atrakcji miasta są krasnoludki wykonane z brązu i rozstawione w różnych dzielnicach. Poszukiwanie ich jest doskonałą rozrywką dla całej rodziny. Przemierzając ulice stolicy Dolnego Śląska, nie sposób nie natknąć się także na Anonimowego Przechodnia. Pomnik z 1977 roku w ostatnim czasie uległ jednak zniszczeniu.

Zobacz wideo "Rugby na wózkach to nie jest miękki sport. To jest murdeball"

Wrocław: Pomnik ludzi wychodzących z ziemi został zdewastowany. Znamy sprawcę

Pomnik "Przejście" który jest także nazywany Anonimowym Przechodniem, to instalacja wykonana przez Jerzego Kalinę. Ludzie wchodzący i wychodzący z ziemi znajdują się na skrzyżowaniu ulicy Świdnickiej i Piłsudskiego. Chcąc je zobaczyć, można wsiąść w tramwaj lub autobus, które na swojej trasie przejeżdżają przez przystanek Arkady Capitol. Na miejscu można dostrzec 14-osobową grupę ludzi ubranych w odzież z lat 70. XX wieku. Wykonane z brązu postaci zasilają architekturę miasta od 2005 roku. Na przestrzeni lat uznawano pomnik za najbardziej kreatywną rzeźbę w przestrzeni miejskiej, a także niezwykłe miejsce na świecie. Instalacja przez 19 lat ozdabiając ulice Wrocławia, była poddawana różnego rodzaju próbom - głównie atmosferycznym. Przechodni bardzo cenili ten obiekt i do tej pory nikt nie odważył się go naruszyć. Czar jednak prysł tuż przed 20-leciem pomnika.

Wandale zdewastowali fragment pomnika Przejście - staruszce ukradziono laseczkę i włożono kamień do torby

- informuje w mediach społecznościowych Anna Oryńska, przewodnik miejski. Lokalne służby natychmiast zajęły się tą sprawą. Po prześledzeniu monitoringu ustalono, kto jest sprawcą zniszczenia Anonimowego Przechodnia.

Pomnik Przejście został zniszczony. Starszej Pani wyrwano z dłoni laskę

Wrocławska Straż Miejska po otrzymaniu doniesienia o zdewastowaniu pomnika podjęła działania w celu wyjaśnienia zajścia i znalezieniu sprawcy. Efekty śledztwa mogą wprowadzić w zdumienie niejedną osobę.

Przejrzeliśmy monitoring i okazało się, że laskę z dłoni kamiennej postaci wyjął pięciolatek, który znalazł się w pobliżu pomnika wraz z mamą trzymającą na rękach młodsze dziecko

- podaje Waldemar Forysiak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej we Wrocławiu. Na nagraniu widać, jak chłopczyk wyciąga element brązu z rąk Starszej Pani. Matka dziecka natychmiast zareagowała i chciała naprawić zniszczenie, co ostatecznie zakończyło się niepowodzeniem. Kobieta postanowiła odłożyć element instalacji na ziemi i odejść. Pracownicy służb informują, że w tej sytuacji nie można mówić o kradzieży. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ma w planach naprawę pomnika, nie wiadomo jednak kiedy prace zostaną wykonane.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.