Ogromny sukces młodego Polaka. Uczeń z Białegostoku dostał się na 8 najlepszych uczelni w USA

Michał z Białegostoku został przyjęty na aż osiem najlepszych uczelni w Stanach Zjednoczonych. 22-latek podejmie tam studia doktoranckie. Jak twierdzi, ilość uczelni, na które się dostał nie jest najważniejsza. Ma inny priorytet, którym się będzie kierował.

Michał Gerasimiuk to absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, który aktualnie studiuje na Uniwersytecie Yale w Stanach Zjednoczonych. Młody mężczyzna od wczesnych lat osiąga wysokie wyniki w nauce. Uczeń nie przestaje zaskakiwać i sprawia, że cała Polska jest z niego dumna. Właśnie dostał się na aż 8 najlepszych uczelni w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz wideo Czy w polskiej szkole muszą być oceny? "Można w inny sposób ocenić ucznia niż liczbą"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Michał Gerasimiuk: student z Polski, który zachwyca osiągnięciami

Michał Gerasiumiuk to młody mężczyzna pochodzący z Białegostoku, który jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Już w czasie nauki w liceum Michał pokazywał swoje zdolności, co zostało docenione m.in. przez Prezesa Rady Ministrów. Młody mężczyzna otrzymał stypendium na rok szkolny 2017/2018, które wręczyła mu osobiście ówczesna Pani Premier Beata Szydło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak możemy wyczytać na stronie zso2bialystok.pl Michał osiągał w czasie szkoły wiele innych sukcesów, a oto niektóre z nich:

  • Stypendium Zarządu Województwa podlaskiego.
  • Naukowe stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku 2019 r.
  • Laureat olimpiady z języka angielskiego.
  • Finalista olimpiady z chemii "O Diamentowy Indeks AGH''

Najlepsze uczelnie w USA chcą przyjąć Michała Gerasimiuka 

Michał Gerasimiuk studiuje w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Yale czwarty rok informatyki. Po tym okresie w życiu czas na wybór studiów doktoranckich. Michał z pewnością nie spodziewał się takiego obrotu spraw — aż osiem uczelni chciałoby, aby mężczyzna studiował właśnie u nich, a są to takie miejsca jak: Uniwersytet Stanforda, Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley, Uniwersytet Carnegie Mellon, Uniwersytet Harvarda, Uniwersytet Yale, Uniwersytet Cornella, Uniwersytet Michigan i Uniwersytet Teksański w Austin. Michał Gerasimiuk został przyjęty na cenione na całym świecie uczelnie, jednak jak sam mówi:

Liczba uczelni nie ma dla mnie aż takiego znaczenia. Liczyło się dla mnie to, czy dostanę możliwość współpracy z ludźmi, których naukowy dorobek mnie interesuje [...]

Czytamy na stronie kopalniawiedzy.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA