Nowy hit Tomasza Bagińskiego był najchętniej oglądanym filmem w okresie świąt. Pobił nawet "Barbie"

Tomasz Bagiński znany jest przede wszystkim z krótkometrażowej animacji "Katedra". Teraz być może się to zmieni, gdyż wyreżyserował film, bijący rekordy popularności na platformach streamingowych. To aktorska wersja anime z lat 80., stworzona we współpracy z kilkoma państwami.

"Rycerze zodiaku" to film w reżyserii polskiego artysty Tomasza Bagińskiego, zrealizowany w amerykańsko-japońsko-węgierskiej współpracy. W produkcji wystąpił między innymi Sean Bean, Nick Stahl oraz Madison Iseman. Chociaż od dnia premiery minęło już pół roku, dopiero teraz zdobywa prawdziwą popularność w serwisach streamingowych. Podczas weekendu bożonarodzeniowego był najchętniej oglądanym filmem na platformie HBO Max.

Zobacz wideo Wywiad z Tomaszem Bagińskim - producentem wykonawczym serialu "Wiedźmin"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowy hit Tomasza Bagińskiego. O czym jest film "Rycerze Zodiaku"? To aktorska wersja anime

Tomasz Bagiński to polski twórca, znany między innymi ze stworzenia krótkometrażowej animacji "Katedra", nominowanej do Oskara oraz bycia producentem wykonawczym serialu Netfliksa "Wiedźmin" na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego. W tym roku podjął się kolejnego, wymagającego zadania, jakim było wyreżyserowanie aktorskiej wersji anime z lat 80. "Rycerze Zodiaku" to film, który miał swoją premierę 27 kwietnia na świecie i 12 maja 2023 roku w Polsce. Głównym bohaterem opowieści jest Seiya, który podczas jednej z walk odkrywa, że posiada mistyczne moce, przez które musi dołączyć do świata walczących bogów. Przygodowa historia pokazuje, jak chłopak godzi się ze swoim przeznaczeniem i poświęca wszystko, by chronić reinkarnowaną boginię. Choć w kinach amerykańsko-japońsko-węgierska produkcja nie zdobyła większego uznania, to jej popularność znacznie zwiększyła się w okresie świąt Bożego Narodzenia, około pół roku później.

Nie zachwycił w kinach, ale zrobił furorę w streamingach. Najchętniej oglądany w okresie świąt

Film "Rycerze Zodiaku" nie otrzymał zbyt pochlebnych opinii krytyków i szybko został uznany za przeciętny. Jak widać, niektórzy mocno się mylili, ponieważ w okresie świątecznym okazał się najchętniej oglądanym na platformie HBO Max. Co więcej, wyprzedził nawet największy hit tego roku, czyli "Barbie" w reżyserii Grety Gerwig. Prosta, przygodowa historia, fantastyczne efekty i dużo akcji o wiele bardziej sprawdziły się podczas bożonarodzeniowego weekendu, który wiele osób spędzało na rodzinnym oglądaniu nowości. To nie jedyny przypadek, kiedy dany film nie odnosi sukcesu w kinie, ale jest za to chętnie wybierany w serwisach VOD. Choć mogłoby być lepiej, jest to w pewnym sensie powód do dumy. Mimo że "Rycerze Zodiaku" nie byli dostępni we wszystkich krajach na HBO, to i tak stali się najchętniej oglądanym tytułem podczas świąt. Być może mimo średnich opinii warto dać mu szansę i nieco rozerwać się przy fantastycznej przygodzie, osadzonej w klimatach japońskich rycerzy. Nie bez powodu wyprzedził na liście przebojów wiele hitów tego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.