Mariah Carey zdetronizowana w święta. "All I Want For Christmas" prześcignęło aż dziewięć piosenek

Wiele osób twierdzi, że XX wiek to okres największej wylęgarni hitów. Niektóre z nich do dziś biją na głowę dzieła współczesnych twórców i ustanawiają rekordy sprzedaży oraz odtworzeń na platformach streamingowych. Jakie piosenki można uznać za legendarne przeboje? Numer jeden to coś na teraz.

Serwis Well postanowił zorganizować czytelnikom wycieczkę po krainie wspomnień. Stworzyli listę piosenek, które ukazały się światu kilkadziesiąt lat temu i wręcz wywróciły go do góry nogami. Ich wielkości nie da się zaprzeczyć, bo każdy z tych tytułów, to tzw. klasyk. Jaki hit zrobił największe wrażenie na słuchaczach? Zarówno na początku, jak i na końcu widać świąteczny akcent

Zobacz wideo Bedoes 2115 i Dawid Kwiatkowski wydali kawałek, w którym wymienili się rolami. Czego się od siebie nauczyli?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"White Christmas" na szczycie podium. Ranking największych hitów wszech czasów

Numerem jeden jest Bing Crosby "White Christmas", czyli najlepiej sprzedający się singiel muzyczny w historii. Na ten moment jego wynik to 50 mln sprzedanych egzemplarzy. Jeśli weźmiemy pod uwagę również sprzedaż cyfrową, wtedy można mówić już o 100 mln. Piosenka ukazała się w 1942 roku, a jej popularność nie wyhamowała do dziś. Dane z 2016 roku wskazują, że utwór Crosby'ego wciąż zarabia około 500 tys. dolarów rocznie. Na drugim miejscu znalazł się jeden z największych i najważniejszych bohaterów brytyjskiej sceny muzycznej, Elton John, który swego czasu został nawet uhonorowanych tytułem rycerskim przez samą królową Elżbietę II. Utwory "Something About The Way You Look" i "Candle In The Wind" zostały podwójnym singlu promującym 25. album artysty i sprzedały w 33 mln egzemplarzach. Podium zamyka natomiast Tino Rossi ze swoim "Petit Papa Noel". Jest to jedyny francuski akcent na liście najlepiej sprzedających się piosenek wszech czasów, który osiągnął wynik 30 mln egzemplarzy. Świat usłyszał o utworze dzięki filmowi Richarda Pottiera "Destins". 

 

Najlepiej sprzedające się piosenki na świecie. Te utwory pobiły największe listy przebojów 

Numerem cztery na liście największych hitów jest Bill Haley & His Comets "Rock Around The Clock". Autorzy singla mogą się pochwalić niewiarygodnym wynikiem 25 mln sprzedanych egzemplarzy. Choć na samym początku utwór wcale nie podbił serc słuchaczy, to na sukces wystarczyło poczekać zaledwie rok. Właśnie wtedy piosenka została wykorzystana w "Szkolnej dżungli", czyli pierwszym filmie kinowym. Na piątym miejscu uplasowała się prawdziwa królowa popu, a więc Whitney Houston. Utwór znany z filmu "The Bodyguard", czyli słynne "I Will Always Love You", w rzeczywistości należy do Dolly Parton, jednak to wersja Whitney podbiła niemalże wszystkie listy przebojów i przez rekordowe 14 tygodniu królowała na liście Billboardu. Ostatecznie piosenka sprzedała się w liczbie 20,5 mln egzemplarzy. Co dalej? 

  • numer 6: Elvis Presley - "It's Now Or Never" (20 milionów sprzedanych egzemplarzy), 
  • numer 7: USA for Africa - "We Are The World" (20 milionów sprzedanych egzemplarzy),
  • numer 8: Bill Kenny - "If I Didn't Care" (19 milionów sprzedanych egzemplarzy),
  • numer 9: Celine Dion - "My Heart Will Go On" (18 milionów sprzedanych egzemplarzy),
  • numer 10: Mariah Carey - "All I Want For Christmas Is You" (16 milionów sprzedanych egzemplarzy).
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA