Tyle pieniędzy zarabia Friz w ciągu godziny. Takiej stawki może pozazdrościć mu większość Polaków

Karol Wiśniewski od kilku lat jest niekwestionowanym królem polskiego YouTube. Media wielokrotnie obiegała informacja na temat jego zarobków, a podane kwoty wręcz zwalały z nóg. Ile zarabia Friz w 60 minut? Dziennie- dostaje tyle, co większość Polaków przez kilka miesięcy.

Karol "Friz" Wiśniewski swoją karierę na YouTube zaczynał od filmów z jazdy na rolkach. Nieco większą popularność przyniosła mu tematyka związana z grą Pokemon GO. Z czasem stworzył grupę o nazwie Ekipa, która składała się z kilku influencerów, dzięki czemu stał się jedną z największych twarzy polskiego YouTube. Dziś spełnia się w roli ojca i zarabia dzięki licznym współpracom, własnym biznesom oraz sprawowania pieczy nad projektem Genzie. To wszystko przyniosło mu dużą sławę, a co za tym idzie równie gigantyczne zarobki. Jakie przelewy trafiają na jego konto? Teraz wiadomo, ile zarabia w ciągu zaledwie 60 minut. 

Zobacz wideo Wujek Łuki zdradza, jak funkcjonuje "Ekipa". Friz? "Jest to profil Steve'a Jobsa!"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tyle pieniędzy wpływa na konto Friza. Zrobił "18 milionów wyświetleń w 30 dni" 

Portal Eska postanowił jeszcze dokładniej przyjrzeć się zarobkom Friza. Przeanalizowano statystyki wyświetleń jego kanału i wyliczono "orientacyjną kwotę, jaka trafia na jego konto". Sukces na YouTube uzależniony jest od "wstrzelenia się" w algorytm platformy. Na ostateczne zarobki twórców wpływ mają także reklamy, które wyświetlane są w trakcie filmu oraz liczne współprace z różnorodnymi markami. Youtuberzy wielokrotnie powtarzali, że za 10 milionów wyświetleń można zarobić około 150 tysięcy złotych. Jak zatem wygląda wynagrodzenie Friza związane z jego twórczością w serwisie YouTube? Warto jednak zaznaczyć, że podana przez serwis Eska kwota nie uwzględnia wpływów z reklam, sprzedaży własnych produktów oraz dochodów związanych z pozostałymi biznesami Karola Wiśniewskiego. 

Wzięliśmy pod uwagę wyświetlenia za okres 15 maja 2023 - 15 czerwca 2023. Zgodnie ze statystykami dostępnymi na platformie SocialBlade, Youtuber wykręcił wynik 18 milionów wyświetleń w 30 ostatnich dni i oszacowaliśmy, że 150 tysięcy za 10 milionów wyświetleń

- tłumaczy Eska. 

 

Ile zarabia Friz w godzinę? Chodzi o kwotę kilkuset złotych 

Biorąc pod uwagę wyżej wspomniane dane, serwis oszacował, że Karol "Friz" Wiśniewski w ciągu kilku tygodni mógł zarobić około 270 tys. złotych. Wynika z tego, że w ciągu jednego dnia na konto twórcy wpływa około 8,7 tys. złotych, co daje 363 złote na godzinę oraz 6 złotych na minutę. Warto dodać, że - prowadzona przez niego - ekipa Genzie również posiada swój kanał na YouTube, z którego część dochodów także trafia w ręce Friza. 

w dniach 15 maja - 15 czerwca zebrał 59 milionów viewsów! Przy dobrych przelicznikach jego firma (bez wchodzenia w szczegóły podatkowe i udziałowe) mogła otrzymać nawet 800 tysięcy złotych

- szacuje Eska. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.