Ma 46 lat i już na emeryturze. Od stycznia na konto Adama Małysza wpłyną kolejne pieniądze

Choć Adam Małysz ma dopiero 46 lat, należy mu się tzw. emerytura olimpijska. Na jakie świadczenie może liczyć jeden z najpopularniejszych skoczków narciarskich w historii naszego kraju? Od stycznia 2024 r. dostanie nowe przelewy.

Adam Małysz może pochwalić się licznymi sukcesami. W trakcie swojej kariery sportowej zdobył m.incztery medale igrzysk olimpijskich. Właśnie dzięki tym osiągnięciom dziś - mimo stosunkowo młodego wieku - może cieszyć się tzw. emeryturą olimpijską. Ten rodzaj świadczenia wypłacany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki medalistom igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich i igrzysk głuchych, którzy ukończyli 40. rok życia. O jakich kwotach mowa? Były skoczek doczekał się podwyżki. 

Zobacz wideo Adam Małysz szczerze o zakończeniu kariery: Zastanawiałem się, co to będzie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Majątek Adama Małysza to kilkadziesiąt milionów złotych. Medale olimpijskie dały mu emeryturę

Medale olimpijskie to niejedyne sukcesy Adama Małysza. Były skoczek narciarski w trakcie swojej kariery dorobił się prawdziwych kroci - media szacują, że zarobił łącznie około 70 mln złotych. Na przełomie lat 90. i 2000. wybuchła prawdziwa "małyszomania", co tylko spotęgowało jego popularności i sprawiło, że ten wciąż uważany jest za jednego z najważniejszych i najwybitniejszych polskich sportowców. Swoje wyczyny na skoczniach zakończył po sezonie 2010/2011, jednak na ten moment jest prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Co więcej, jakiś czas temu postanowił nawet spróbować swoich sił w rajdach samochodowych. Nie ma zatem wątpliwości, że wciąż na jego konto wpływają niemałe kwoty, a do tego dochodzi przelew związany z wcześniej wspomnianą emeryturą olimpijską. Ta wzrosła wraz z nadejściem nowego roku kalendarzowego. 

Jaką emeryturę otrzymuje Adam Małysz? Od stycznia dostanie więcej pieniędzy 

Do końca roku 2023 to świadczenie wynosiło 3942,81 zł brutto miesięcznie. Od 1 stycznia 2024 roku kwota wzrosła do 4203,04 zł brutto. Można stwierdzić, że jest to wyłącznie dodatek do zarobków Adama Małysza, ponieważ to właśnie funkcja prezesa Polskiego Związku Narciarskiego może przynosić mu jedne z największych zysków. Jakiś czas temu Apoloniusz Tajner - jego poprzednik - wyjawił w oświadczeniu majątkowym, że za pół roku pracy w Związku otrzymał ok. 450 tys. złotych. Spekuluje się zatem, że za rok pracy na stanowisku prezesa były skoczek narciarski otrzymuje blisko 900 tys. złotych. Do tego dochodzą wszelkie inwestycje oraz zgromadzone oszczędności. Serwis Fakt w grudniu ubiegłego roku informował, że majątek Małysza szacowany jest na 80 mln złotych

Więcej o:
Copyright © Agora SA