Gdy dziecko dostaje pieniądze, zabiera z nich procent. Ma nadzieję, że w przyszłości zyska więcej

Wychowanie dzieci to nie lada wyzwanie. Rodzice chcą przekazać potomnym wiedzę i umiejętności, dzięki którym na pewno poradzą sobie w życiu. Ważną kwestią są oczywiście pieniądze - a mówiąc dosadniej - samo oszczędzanie. Jak więc nauczyć najmłodszych "zdrowego" podejścia do finansów? Ta tiktokerka postanowiła zabierać swojemu dziecku część pieniędzy, które dostaje.

Opieka nad dzieckiem to nie tylko pomoc w nauce czy porzucanie do szkoły. Ważną częścią wychowania są także wartości, które rodzice przekazują swoim pociechom od najmłodszych lat. Czasami problematyczna bywa rozmowa o pieniądzach oraz nauka ich oszczędzania. Okazuje się jednak, że istnieje sposób, który - choć wydaje się nieco drastyczny - to faktycznie może działać. Tiktokerka posługująca się nickiem @janicecurnew podzieliła się nim w jednym z filmików. 

Zobacz wideo Czy Polacy nie potrafią oszczędzać?

Jak zabezpieczyć finanse dziecka na przyszłość? Tiktokerka zdradziła swój trik

Janice Curnew jest mamą, która w wolnych chwilach aktywnie działa na social mediach. Jej treści na TikToku cieszą się popularnością. W ostatnim czasie furorę zrobiło wideo, które obejrzało dotychczas ponad 1,3 miliona użytkowników. W filmie tiktokerka zdradziła, że ma nietypowy, ale świetny sposób na oszczędzanie pieniędzy swoich dzieci.

Okazuje się, że za każdym razem, gdy jej pociechy otrzymają jakieś finanse - na przykład w prezencie na urodziny - Janice zabiera odrobinę kwoty i wpłaca na konto w banku. Według niej to świetny sposób na ulokowanie funduszy na przyszłość dziecka w bezpiecznym miejscu. Dodatkowo tiktokerka wpłaca pieniądze na lokatę, więc po latach może na tym zyskać. Janice podkreśla, że cała kwota zostanie przekazana danemu dziecku, gdy już dorośnie.

Nie, nie zabieramy im pieniędzy - oszczędzamy je dla nich. Przyzwyczajamy dzieci do idei płacenia i odkładania finansów

- czytamy w opisie pod filmem na TikToku. Bez wątpienia taki sposób to świetne rozwiązanie na zabezpieczenie przyszłości dziecka, jakie zdanie w tym temacie mają jednak internauci? Czy zgadzają się z podejściem Janice?

Internauci komentują sposób tiktokerki. "Żałuję, że moi rodzice nie podjęli takiej decyzji"

Film zainteresował wielu użytkowników, więc nic dziwnego, że w sekcji komentarzy lada moment pojawiło się sporo wpisów. Zdecydowana większość osób pochwala sposób Janice na odkładanie pieniędzy dla dzieci. Niektórzy zdradzili, że również ich rodzice odkładali finanse na konto oszczędnościowe, dzięki czemu w dorosłość weszli ze sporym zastrzykiem gotówki. 

Żałuję, że moi rodzice nie podjęli takiej decyzji
Też tak zrobię dla moich dzieci
To świetny pomysł. Bardzo mądry

- pisali internauci pod filmem. 

Jak wiadomo, sposobów na oszczędzanie jest od groma, lecz bardzo często większość z nich nie przynosi efektów. Być może warto więc pomyśleć nad trikiem, z którego korzysta Janice. Odkładanie pieniędzy dzieci na ich przyszłość z pewnością na początku może im się nie spodobać, lecz to tylko kwestia czasu i wszystko zrozumieją. W pewnym momencie stanie się to najprawdopodobniej już nawykiem, a może i przyjemnością. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Podoba ci się taki sposób na oszczędzanie pieniędzy dzieci?
Więcej o:
Copyright © Agora SA