Koperty weselne jeszcze "droższe" niż rok temu. Janachowska zabrała głos: To naprawdę kosmos

Każdy, kto wybiera się na wesele do rodziny, przyjaciół lub znajomych zastanawia się, ile należałoby włożyć do koperty. W obecnych czasach 500 złotych może okazać się niewystarczające. Nawet Izabela Janachowska otwiera szeroko oczy, kiedy mówi o kwotach.

Sezon ślubny 2024 zaczął się już dobre. Nie dziwi więc fakt, że temat kopert znów jest bardzo żywy. Biorąc udział w zabawie weselnej, trzeba mieć na uwadze koszty, jakie poniosła młoda para, aby zorganizować przyjęcie. Specjalistka z branży ślubnej - Izabela Janachowska - podpowiada, jaka kwota jest najrozsądniejszym wyborem.

Zobacz wideo Coraz więcej par młodych nie chce dzieci na swoich weselach. "Wedding planner wyciąga je ze stawów"

Ile dać na wesele? "Ceny" zabawy robią się coraz wyższe

Z roku na rok ilość banknotów, które lądują w kopercie weselnej, staje się coraz większa. Wpływ na te sytuacje mają ceny, które nieubłaganie rosną. Obecnie za "talerzyk" musimy zapłacić od 180 do 500 złotych - wszystko zależy od miejsca, w którym organizowane jest przyjęcie. Izabela Janachowska, właścicielka salonu sukien ślubnych oraz prowadząca programu dotyczącego tematyki weselnej, opowiedziała w wywiadzie dla portalu Pomponik, jaka kwota jej zdaniem powinna znaleźć się w kopercie:

Trochę jest tak, że im bliższa rodzina, to więcej w tych kopertach przynosi. To zależy od zasobności portfela każdej rodziny. Natomiast przyjęło się kiedyś, że ta "koperta" powinna równoważyć cenę za tak zwany "talerzyk", którą ponosi młoda para. Teraz ceny za talerzyk są takie chore, że rzadko kiedy w kopercie tyle kasy można znaleźć. Tak średnio ten "talerzyk" kosztuje 500 złotych. No to na parę wychodzi tysiak. Tysiak w kopertę to naprawdę kosmos, świat i ludzie

Nie chcąc więc popełnić faux-pas, najlepszym rozwiązaniem będzie wręczenie około 700 złotych za parę. Pamiętajmy jednak, że nie należy kierować się ogólnie przyjętymi normami. Może się zdarzyć, że kogoś nie będzie stać na takie koszty. Kierując się rozsądkiem i mając na uwadze swoją sytuację finansową, sami wybierzmy najodpowiedniejszą kwotę. Organizacja wesela nie należy do najprostszych zadań. Oprócz sali i cateringu istnieje jeszcze wiele istotnych rzeczy, bez których przyjęcie mogłoby wypaść gorzej. Z jakimi dodatkowymi kosztami muszą liczyć się młodzi?

Ukryte koszty wesela. Oprócz "talerzyka" jest sporo innych wydatków

Po wynajęciu lokalu do zabawy należy również wynająć orkiestrę, która będzie mogła nam ją zapewnić. Obecnie ceny zamówienia zespołu muzycznego mieszczą się w granicach 6-12 tysięcy.  Aby przyjęcie zostało zapamiętane na długo, istotne jest wynajęcie fotografa. Jego praca pozwoli powrócić wspomnieniami do tego szczególnego dnia, nie tylko parze młodej, ale i gościom. W 2024 roku cennik usług fotograficznych w branży weselnej oferuje ceny od 4 do 8 tysięcy. Izabela Janachowska w rozmowie z pomponikiem przyznała, że w tym sezonie ślubnym będzie trendowało wynajęcie wedding content creatora. Jest to osoba, która dba o zapewnienie materiałów nadających się do publikacji w social mediach - zdjęcia, rolki oraz posty. Jest to alternatywa dla usług fotograficznych, za którą zapłacimy od 1200 do 3000 złotych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy twoim zdaniem 1000 złotych dawane do koperty to przesada?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.