Wyjaśniamy, jak przesadzić storczyki. Pamiętaj, aby to zrobić. Dzięki temu unikniesz częstego błędu

Jak przesadzić storczyk? To pytanie zadaje sobie wielu amatorów ogrodnictwa. Nic w tym dziwnego, ten zabieg nie należy do najłatwiejszych. Podczas przesadzenia orchidei należy pamiętać o jednej ważnej czynności, która zapobiegnie uszkodzeniu rośliny. Jakiej? Wyjaśniamy!

Co jakiś czas nasze rośliny potrzebują zostać przesadzone. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób możesz podejść do tego zadania w przypadku storczyka, chętnie podpowiemy. Przestrzegaj tych zasad, a będzie pięknie rosnąć w nowej doniczce.

Zobacz wideo Wyjeżdżasz na urlop i nie wiesz, co zrobić z ukochanymi roślinami? Podpowiadamy!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak przesadzić storczyk? To wcale nie jest trudne. Wystarczy zapamiętać o kilku zasadach

Jeśli chcesz przesadzić storczyk, musisz koniecznie wiedzieć, jak prawidłowo to zrobić. W przeciwnym razie możesz narazić roślinę na niebezpieczeństwo. Podpowiemy ci, jak dokładnie powinien przebiegać proces przesadzania.

  1. Na początek wyciągnij storczyk z ziemi, w której rośnie. Zwróć uwagę na korzenie, jeśli są przesuszone, mogą się łatwo połamać. Kiedy już wyciągniesz kwiat, wsadź go na 30 minut do chłodnej wody. Dzięki temu nawilżysz roślinę i trudniej będzie ją uszkodzić.
  2. Wybierz podłoże. Najlepsza będzie mieszanka kompostowanej kory sosnowej, torfu włóknistego wysokiego oraz chipsów kokosowych.
  3. Teraz przytnij wszystkie zbrązowiałe korzenie. 
  4. Napełnij nową doniczkę ziemią, mniej więcej do 1/3 jej wysokości.
  5. W kolejnym kroku włóż storczyk do nowej doniczki i zasyp ziemią.
  6. Przesadzoną roślinę umieść w chłodnym miejscu, aby roślina uniknęła szoku, związanego z nowym środowiskiem.

Tak przesadzony storczyk, powinien z łatwością przyjąć się w nowej doniczce. Jednak dla pewności, warto znać kilka zasad jego uprawy.

Storczyk: podlewanie i odpowiednie światło to podstawa. Musisz wiedzieć, jak zająć się rośliną

Jeśli chcesz, aby storczyk pięknie i bujnie rósł, zapamiętaj kilka podstawowych zasad. To konieczne, dla dobrego rozwoju rośliny.

  • Podlewanie - to ważne, aby używać do tego zawsze letniej wody. Najlepiej przeprowadzać zabieg rano. Pamiętaj, że ten kwiat powinny mieć stale wilgotne podłoże. 
  • Temperatura - storczyk poradzi sobie całkiem nieźle w temperaturze pokojowej. Uważaj jednak na przeciągi, ponieważ mu szkodzą.
  • Światło - wiele zależy od odmiany storczyka. Przy zakupie dowiedz się, jak się nazywa i sprawdź, ile światła będzie potrzebować.
Więcej o:
Copyright © Agora SA