Dzięki temu sąsiad przestanie cię podglądać. Proste i sprawdzone sposoby na osłonięcie balkonu

Meble na balkon to nie jedyny element aranżacji tej przestrzeni, o którym warto pomyśleć. Jeśli zależy ci na tym, aby sąsiad nie wiedział, co robisz na balkonie, powinieneś rozważyć różne sposoby na ogrodzenie się. Jak to zabić? Przygotowaliśmy kilka pomysłów.

Połączone balkony, nierzadko są prawdziwym utrapieniem dla mieszkańców bloku. Istnieją jednak sposoby, aby odzyskać prywatność. Odpowiednie meble lub rośliny sprawią, że skutecznie odgrodzisz się od sąsiada.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak odgrodzić się od sąsiada? Osłona na balkon sprawdzi się doskonale 

Jednym ze sposobów, aby odgrodzić się od sąsiada, są oczywiście osłony. Warto jednak wiedzieć, jakie są możliwości. Okazuje się, że jest ich mnóstwo i wystarczy tylko wybrać najlepszą opcję dla ciebie.

  • Parawan - to dość tani sposób, który w dodatku występuje w kilku wariantach. Można dostać materiałowe lub takie wykonane z drewna. Co więcej, znajdziesz w sklepach parawany w przeróżnych kolorach oraz wzorach, tak więc mogą stanowić świetne dopełnienie aranżacji całego balkonu.
  • Zasłony - choć nie kojarzy się ich z balkonem, to jednak warto wiedzieć, że mogą stanowić subtelne ogrodzenie. Pamiętaj też, że przy odpowiednio grubym materiale, nikt nie będzie w stanie dostrzec, co takiego dzieje się na twojej powierzchni.
  • Pełne osłony na stałe - możesz także zainwestować w tego rodzaju ogrodzenie. Trwałe osłonki mogą być nieco droższe od pozostałych, jednak posłużą ci przez lata. 

Rośliny na balkon, które osłonią cię przed sąsiadem. Te będą najlepszym wyborem

Rośliny również odgrodzą cię od sąsiadów. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie rodzaje. Mamy dla ciebie kilka propozycji, które skutecznie osłonią twoją przestrzeń. 

  • Wysokie rośliny - ustawiając spore doniczki z wysokimi roślinami, skutecznie odgrodzisz się od sąsiada. Co więcej, zieleń pięknie ozdobi twój balkon. Postaw na bambus lub skrzyp.
  • Pnącza - możesz także postawić kratkę, po której będzie wić się bluszcz lub wiciokrzew.
  • Wiszące doniczki - możesz także zamontować wiszące doniczki, w których posadzisz spadziste kwiaty. Świetnie sprawdzą się tutaj: surfinie, fuksje zwisające, czy też pelargonie bluszczolistne.

Pamiętaj jednak, że jeśli wybierzesz metodę z roślinami, to mimo wszystko ciężko będzie nie pozostawić pewnych prześwitów między twoim a sąsiada balkonem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA