Dowiedz się, czemu magnolia nie kwitnie. Powodów, przez które nie zobaczysz pąków jest kilka

Dlaczego magnolia nie kwitnie? Powodów może być wiele. Oczywiście na początek warto przyjrzeć się, czy odpowiednio dbasz o roślinę. Choć wydaje się to oczywiste to jednak wiele osób zapomina, że zasady uprawy są niesamowicie ważne w rozwoju magnolii.

Jeśli posiadasz magnolie w swoim ogrodzie, to z pewnością chcesz, aby pięknie zakwitła. Mamy pewien sposób, dzięki któremu już niedługo twoja roślina wypuści nowe kwiaty. Musisz jednak wiedzieć, jak zapewnić jej odpowiednie warunki.

Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Magnolia soulangeana i magnolia nigra będą mieć podobne wymagania. Dzięki temu niedługo rozkwitną

Magnolia posiada piękne kwiaty. Jednak jeśli chcesz, aby się pojawiły, musisz koniecznie zadbać o odpowiednie warunki dla rośliny. Bez tego, może nawet zacząć marnieć. Poniżej znajdziesz kilka zasad, których trzeba przestrzegać, aby cieszyć się kwiatami magnolii.

  • Miejsce uprawy - magnolia to roślina, która jest bardzo wrażliwa na wiatr. Każdy podmuch może sprawić, że zacznie marnieć. Warto więc osłonić ją przed wiatrem. Pamiętaj także, aby zapewnić magnolii sporo światła. W cieniu roślina niestety nie będzie kwitnąć. 
  • Podlewanie - oczywiście należy regularnie podlewać magnolię. Pamiętaj jednak, że od maja do końca lipca trzeba na to zwrócić szczególną uwagę, ponieważ w tym okresie występuje susza. 
  • Nigdy nie przesadzaj magnolii - niestety roślina ma bardzo kruche korzenie. Jeśli będziesz ją przesadzać, możesz je uszkodzić, co nie tylko doprowadzi do braku wymarzonych kwiatów, ale może także spowodować, że magnolia zmarnieje. 
  • Zapewnij magnolii odpowiednią ziemię - najlepsza będzie przepuszczalna, próchnicza i lekko kwaśna. Roślinę dobrze jest także wyściółkować torfem.

Przez te trzy powody magnolia może nie kwitnąć. Sprawdź, czy któryś cię dotyczy

Nie tylko odpowiednie warunki będą ważne podczas uprawy magnolii. Te trzy aspekty również mogą mocno wpłynąć na to, czy roślina rozkwitnie. Zwróć uwagę, czy nie dotyczy to twoich okazów.

  • Roślina mogła przemarznąć w trakcie zimy. Każdy mroźny powiew wiatru może jej poważnie zaszkodzić. Jeśli było jej zbyt zimno, niestety kwiaty mogą się nie pojawić. 
  • To może jeszcze nie być jej czas. Jeśli magnolia była wysiewana z nasion, będzie potrzebować nawet kilku lat, zanim pokaże pierwsze pąki kwiatów. 
  • Błędy w uprawie mogą spowodować brak pąków. Wydaje się to oczywiste, jednak wiele osób o tym zapomina. Koniecznie sprawdź, czy prawidłowo uprawiasz magnolię.
Więcej o: