Te odstraszacze na gołębie są niezawodne. Dowiedz się, jak poradzić sobie z uciążliwym problemem

Dobry odstraszacz gołębi wcale nie musi być drogi. Ptaki przesiadujące na balkonie potrafią narobić wiele szkód. Generują także ogrom zanieczyszczeń, które nie tylko są nieestetyczne, ale mogą być także szkodliwe. Podpowiemy ci, jakie masz możliwości, na skuteczne odstraszanie gołębi.

Gołębie potrafią być prawdziwym utrapieniem. Niestety kiedy przylatują, aby przysiąść na balkonowej balustradzie, nie raz zostawiają po sobie zanieczyszczenia. Mamy jednak sposoby, które skutecznie odstraszą te ptaki. 

Zobacz wideo Ptaki giną przez wieżowce. W Polsce miliony rocznie

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Najlepszy odstraszacz gołębi. Wypróbuj kolce i siatkę

Gołębie potrafią wyrządzić wiele szkód na balkonie i niestety nierzadko trzeba po nich sprzątać. Warto więc wypróbować kilka sposobów, które odstraszą te ptaki. Dzięki temu nie będą zbliżać się do twojego balkonu.

  • Siatka - to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się gołębi z balkonu. Jeśli zasłonisz powierzchnię oraz balustrady siatką, ptaki nie będą mieć możliwości swobodnego lądowania i odlecą. Produkt znajdziesz w sklepach budowlanych oraz ogrodniczych. 
  • Kolce na gołębie - możesz rozłożyć je na parapetach oraz balustradach balkonu. Wbrew pozorom nie będą one robić krzywdy ptakom. Gołębie nie będą po prostu mieć miejsca, aby swobodnie wylądować, czy przesiadywać na twoim balkonie. Z tego powodu, z dużym prawdopodobieństwem, znikną na dobre.
  • Urządzenia odstraszające gołębie - będą one emitować dźwięki i sygnały świetlne, które sprawią, że ptaki będą omijać twój teren szerokim łukiem. Zaczną obawiać się, że w pobliżu twojego balkonu grozi im niebezpieczeństwo.

Jak odstraszyć gołębie z balkonu? Możesz zastosować także wiatraczki

Gołębie to dość bojaźliwe zwierzęta. Nic w tym dziwnego, ponieważ czyha na nie dużo niebezpieczeństw. Z tego powodu, możesz postawić na odstraszacze, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie wyglądają przerażająco. Trzeba jednak pamiętać, że dla ptaków, będzie zupełnie inaczej.

  • Kolorowe wiatraczki dla dzieci - często można je kupić na festynach czy piknikach rodzinnych. Niewiele osób wie, że ustawione na balkonie, zadziałają jako odstraszacze na gołębie. Ptaki przestraszone błyskami i dźwiękami wydawanymi przez wiatraczki, będą omijać twój balkon szerokim łukiem. 
  • Figurka drapieżnego ptaka - możesz także postawić na podobiznę kruka lub sowy. Gołębie stanowią ich ofiary, dlatego przerażone widokiem drapieżnika będą błyskawicznie uciekać od twojego balkonu. 
  • Zapach twojego pupila - dobrym odstraszaczem jest też twój czworonożny przyjaciel. Jeśli zostawi nieco sierści na balkonie, jej zapach powinien skutecznie odstraszyć gołębie. 
Więcej o: