Dzięki mojej babci zapomniałam o plamach na ubraniach. Te triki usuną nawet zabrudzenia po tuszu

Nie wszystkie substancje łatwo schodzą z ubrań. Nierzadko zdarza się tak, że nawet po kilkakrotnym praniu, plama wciąż pozostaje na materiale. Moja babcia pokazała mi jednak sposób, dzięki któremu zapomniałam o tym problemie na dobre. Wystarczy sięgnąć po produkt, który jest w każdej kuchni.

Plamy na ubraniach nie zawsze schodzą po praniu. Zdarza się nawet tak, że po kilku wizytach w pralce, na odzieży wciąż znajdują się zanieczyszczenia. Mamy jednak sposoby, dzięki którym pozbędziesz się ich na dobre.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

To niezawodny sposób na plamy. Wystarczy sięgnąć po ocet

Niektóre plamy naprawdę ciężko usuwa się z ubrań. Nawet kilkakrotne pranie, może nie wystarczyć, żeby trwale pozbyć się zanieczyszczeń. Mamy jednak sposób, który świetnie poradzi sobie z każdą plamą. Wystarczy sięgnąć po ocet. Substancja ma działanie odkażające, wybielające, ale także zmiękczające, więc doskonale sprawdzi się podczas prania. Co więcej, usunie ewentualny zapach stęchlizny. Jak należy użyć octu? To naprawdę proste. Wystarczy, że odmierzysz jedną miarkę octu i dodasz ją do bębna pralki. Następnie puść pranie tak jak zwykle i gotowe. Wszelkie trudne plamy powinny zniknąć. Pamiętaj jednak, że tego sposobu nie należy używać zbyt często. Chodzi głównie o dobrą kondycję pralki. Zbyt częsty kontakt z octem, nie będzie jej dobrze służyć. Do jakich plam najlepiej będzie użyć octu? Doskonale poradzi sobie ze śladami tuszu, krwi, potu oraz perfum. Jeśli więc odzież ma taką plamę, ten sposób powinien trwale się jej pozbyć. 

Jak usunąć plamy z owoców? Na to również mamy sposób

Niestety na plamy z owoców nie pomoże pranie, nawet z dodatkiem octu. Zbliża się sezon, w którym wiele osób będzie zajadać się malinami, borówkami czy truskawkami, które dość często zostawiają trudne do usunięcia plamy na odzieży. Istnieją jednak dwa sposoby, dzięki którym szybko i bez problemu pozbędziesz się zanieczyszczeń. Wystarczy sięgnąć po ciepłe mleko lub kwasek cytrynowy. 

  • Ciepłe mleko - to wspaniałe rozwiązanie, jeśli nie masz odplamiacza pod ręką. Namaczaj zaplamione ubranie w ciepłym mleku przez kilka godzin, a następnie wrzuć je do pralki i ustaw program tak samo jak zawsze. Dzięki temu plamy z owoców powinny szybko zniknąć. 
  • Kwasek cytrynowy - nie dość że świetnie usuwa plamy, to w dodatku nada pięknego zapachu ubraniom. Wystarczy polać nim zanieczyszczenia oraz wysypać nieco sody oczyszczonej i zacząć pocierać. Następnie wystarczy wrzucić odzież do pralki tak jak zwykle i gotowe. Po plamach nie powinno być już żadnego śladu.
Więcej o:
Copyright © Agora SA