Tradycyjnie olejek goździkowy stosowany był do łagodzenia problemów z trawieniem. Ten niepozorny produkt wykazuje też silnie działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne, przez co może być prawdziwym remedium na ból zębów, mięśni oraz stawów.
Olejek z goździków stosowany miejscowo ukoi podrażnienia na skórze i skutecznie zmniejszy zaczerwienienie danego obszaru. Olejek goździkowy wykazuje też silne właściwości odmładzające, sprawia, że pierwsze oznaki starzenia są niewidoczne, a skóra odzyskuje blask i energię.
Jak użyć olejku goździkowego w przypadku bólu zęba? Zanim zaczniemy stosować olejek z goździków, należy go rozcieńczyć w innym oleju bazowym, na przykład: migdałowym lub jojoba, doskonale sprawdzi się też oliwa z oliwek. W rozcieńczonym roztworze moczymy wacik i następnie przykładamy do bolącej strefy. Olejek z goździków może być pierwszym ratunkiem na owrzodzenia jamy ustnej oraz pleśniawki.
Jak zrobić olejek goździkowy? Taki olejek w profesjonalnych warunkach powstaje w procesie destylacji, ale we własnych czterech ścianach też można tego dokonać. Zacznij od przygotowania goździków, moździerza, gazy, butelki oraz alkoholu etylowego.
Olejek na bazie goździków nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a także alergików. Nie można stosować też nierozcieńczonego olejku bezpośrednio na skórę, grozi to podrażnieniem, a w skrajnych przypadkach nawet poparzeniem danego miejsca.
Ile kosztuje olejek goździkowy? Cena za 10 ml olejku to od 10 do 20 zł, przy zakupach przez internet należy doliczyć też koszt przesyłki. Każdy, kto chce mieć produkt w większej ilości, może postawić na własną produkcję.
Zobacz też: Olejek lawendowy - właściwości. Niezbędny na włosy i twarz