Niezawodny trik na śnieżnobiałe ręczniki. Zamocz je w tej mieszance i wypierz. Efekty są zachwycające

Jak wybielić ręczniki? Każdy z nas chciałby, aby ręczniki przed długi czas zachowały swój śnieżnobiały kolor. Jednak z czasem, w wyniku użytkowania, materiały zaczynają szarzeć lub żółknąć. Na szczęście istnieje prosty sposób na odświeżenie ręczników i przywrócenie im białego koloru.

Niestety nie unikniemy szarzenia czy żółknięcia białych ręczników. Jednak dzięki prostym sposobom możemy w kilka chwil sprawić, że będą wyglądały jak nowe. Co należy zrobić? Wyjaśniamy!

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać białe ręczniki? Zapamiętaj te zasady, a zachowasz biel na dłużej

Jeżeli chcesz zachować biel ręczników, musisz pamiętać o podstawowych zasadach pielęgnacji. Przede wszystkim nie należy prać ich z kolorowymi ręcznikami lub innymi tekstyliami. Może to prowadzić do zabarwienia materiału, a w efekcie utraty śnieżnego koloru. Zawsze pierz je w gorącej wodzie. Nie używaj płynu do płukania, ponieważ tworzy on warstwę uniemożliwiającą ręcznikom wchłanianie wody. Z czasem może nawet zniszczyć włókno. Po praniu, przed rozwieszeniem, zawsze wstrząśnij ręcznikiem. Spowoduje to pulchnienie tkaniny, dzięki czemu będzie ona bardziej chłonna i miękka. Nie tylko wygląd ręczników ma znaczenie. Należy pamiętać, że przy każdym ich użyciu nabierają wody, a dodatkowo przechowujemy je w łazience, gdzie panują wysokie temperatury. To wszystko sprzyja namnażaniu się bakterii, dlatego tak ważne jest regularne pranie ręczników. Najlepiej robić kilka razy w miesiącu. 

Jak wybielić ręczniki? Niezawodny sposób od pań pokojowych pracujących w hotelach

Jeżeli zobaczysz, że twój ręcznik zaczyna się odbarwiać - nie wpadaj w panikę. Istnieje szereg różnych sposobów, dla których skutecznie przywrócisz śnieżnobiały blask. Tym razem zdradzamy ci sposób, który stosują panie pokojowe pracujące w najlepszych hotelach. Wystarczy wymieszać kwasek cytrynowy z wodą w proporcji 3:7 (3 łyżeczki kwasku na 7 łyżek wody). Konsystencja mieszanki powinna być płynna, bez grudek. Później wlewamy ją do miski z wodą. Dorzucamy do niej ręczniki, które pozostawiamy na kilka godzin, aby mogły spokojnie nasiąknąć w preparacie wybielającym. Następnie wystarczy wrzucić ręczniki do pralki. Do prania opcjonalnie można dorzucić łyżeczkę sody oczyszczonej. Kiedy już to zrobimy, ustawiamy program na najwyższą temperaturę i włączyć pralkę. Różnicę zobaczysz od razu po wyciągnięciu ręczników z bębna. Sodę oczyszczoną można stosować za każdym razem, gdy pierzemy białe tkaniny, natomiast taką kąpiel w kwasku warto wykonać raz na jakiś czas.

Więcej o:
Copyright © Agora SA