Ogrodniczka zdradza: Jedno maleńkie ziarenko może ochronić cały ogród przed szkodnikami

Jeśli masz problem z mszycami w ogrodzie, wiemy jak się ich pozbyć. Ta ogrodniczka prowadzi konto na Instagramie i podzieliła się tam sekretem, który pomoże ci zwalczyć szkodniki lada moment. Okazuje się, że wystarczy posypać tym każdą roślinę.

Osoby, które niechętnie sięgają po środki chemiczne w walce ze szkodnikami, będą bardzo zadowolone. Okazuje się, że do likwidacji mszyc czy przędziorek w ogrodzie można zastosować domowe sposoby, które potrafią zdziałać cuda. Pewna ogrodniczka z Instagrama podzieliła się trikiem z obserwującymi. Jak zwalczyć szkodniki takie jak mszyce w ogrodzie i tym samym uratować rośliny? Ten trik warto znać. 

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na mszyce. Ten trik zwalczy mszyce oraz przędziorki lada moment

Prace w ogrodzie to dla wielu osób miłe spędzanie czasu, ale również sporo pracy, więc gdy widzimy, że idzie ona na marne przez obecność szkodników, warto zacząć działać od razu. Co zrobić, gdy przy roślinach pojawiają się np. mszyce lub przędziorki? Nie musisz od razu kupować środków chemicznych. Wystarczy zastosować domowy sposób, którym podzieliła się na Instagramie ta ogrodniczka.

Influencerka o nicku @thepinkjardin zgromadziła na swoim koncie na Instagramie duże grono fanów, którym co jakiś czas daje wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin w ogrodzie. Ostatnimi czasy, jeden z jej filmów zrobił furorę, ponieważ poruszył problem, z którym zmaga się wielu ogordników - a dokładnie obecność mszyc i przędziorek. Według ogrodniczki świetnie na te szkodniki zadziałają goździki, które wystarczy pokruszyć i posypać wokół roślin. Zapach goździków jest dość intensywny - przędziorki oraz mszyce bardzo go nie lubią, więc powinny zniknąć z twojego zielonego terenu lada moment. 

 

Co na mszyce? Zadziałają równie dobrze jak goździki

Mszyce to jedne z najgroźniejszych szkodników dla roślin, które niestety bardzo szybko się rozwijają, więc gdy zauważysz ich obecność, liczy się niemalże każda godzina. Żywią się sokiem z roślin, niszcząc tym samym liście w sposób nieodwracalny. Jeśli chcesz szybko się ich pozbyć, możesz użyć octu, a dokładnie roztworu na bazie wody i octu. Do butelki wlej ocet i wodę w proporcjach 1:10, wymieszaj i obficie opryskaj zaatakowane przez mszyce rośliny w ogrodzie. Do mieszanki możesz dodać kroplę płynu do naczyń - wzmocni działanie. A co z przędziorkami? Na te szkodniki warto zastosować trik z olejem - zaatakowane liście roślin posmaruj olejem i gotowe, problem powinien zostać rozwiązany, lecz pamiętaj, aby obserwować rośliny. 

Więcej o: