Tak nie ozdabiaj grobów na Wszystkich Świętych. Efekt będzie wyglądał kiczowato i starodawnie

Dekoracja pomnika na dzień Wszystkich Świętych to czynność, którą wykonuje wielu z nas przed 1 listopada. Wyrzucamy stare znicze i wyschnięte kwiaty, a na ich miejscu pojawiają się nowe. W tym roku zwróć uwagę na ozdabianie grobów. Te błędy sprawiają, że pomnik wygląda kiczowato i niespójnie.

Dzień Wszystkich Świętych już za chwilę, warto więc się do niego odpowiednio przygotować. Niestety, ale czasami wiele osób popełnia błędy, które sprawiają, że nagrobek nie wygląda estetycznie. Dowiedz się czego unikać podczas ozdabiania płyty pomnika oraz na co zwracać uwagę. W pewnych kwestiach warto skontaktować się z rodziną. 

Zobacz wideo Na cmentarzach miejsca nie przebywa. Jak zaoszczędzić miejsce?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzień Wszystkich Świętych 2023. Lada moment pomniki zapełnią się zniczami i nie tylko

Do 1 listopada nie pozostało wiele czasu. Zanim jednak się udamy na cmentarz w celu wspominania bliskich i zapalenia im światełka, dobrze jest dobrać odpowiednie dekoracje, które będą ozdabiały płytę grobu. Najczęściej sięgamy przy tym po jakże popularne chryzantemy, dostępne w różnych kolorach oraz znicze, także w różnych barwach, rozmiarach i kształtach. Jeśli jesteś minimalistą, z pewnością nie lubisz, gdy coś do siebie nie pasuje i jest pewnych rzeczy za dużo. Niestety, ale to często błąd, który można zobaczyć na cmentarzach po 1 listopada. W przypadku gdy każdy przyniesie inny znicz i inny rodzaj kwiatów dekoracja grobu może nie do końca wyglądać tak, jak chcieliśmy. Właśnie dlatego uważaj na te błędy podczas ozdabiania grobu na Wszystkich Świętych

Dekoracja grobów na Wszystkich Świętych. Tych błędów unikaj podczas ozdabiania pomnika

Dekoracja pomników na 1 listopada to proste zadanie, jednak wiele osób zapomina o pewnych, ważnych aspektach. Przed dniem Wszystkich Świętych warto skontaktować się z bliską rodziną i przedyskutować to, kto, jakie dekoracje kupi i przyniesie na cmentarz. Dzięki temu ozdoby nie będą się powtarzać oraz będą do siebie pasować, ponieważ ustalicie również kolorystykę.

Dekorowanie płyty nagrobka to także jej odpowiednie zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Warto do doniczek z kwiatami wsypać trochę kamieni, obciążając je, a duże rośliny stawiać na krawędziach grobu. Znicze najlepiej umieścić na środku nagrobka i w miarę możliwości dobrze używać tych z twardym szkłem, które w przypadku przewrócenia nie rozbije się od razu na kawałki. Zwróć uwagę również na wkłady - wybierz takie, które będą palić się długo, np. olejowe. Dzięki dogadaniu się z bliskimi na grobie powstanie spójna i estetyczna kompozycja, która będzie zdobić pomnik przez długi czas.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.