Moja mama nigdy nie wyrzuca rolki po ręczniku papierowym. Ma dla niej pewne specjalne zastosowanie

Nasze babcie i mamy znają świetne sposoby na wykorzystanie niekonwencjonalnych produktów przy domowych porządkach. Jednym z nich jest rolka po ręczniku kuchennym. To, co zazwyczaj ląduje w koszu lub jako podpałka do kominka, ma jeszcze jedno inne zastosowanie.

Ręcznik papierowy można znaleźć w niemal każdym polskim domu. Jest świetnym "pomocnikiem" podczas gotowania czy sprzątania. Kiedy zużyjemy już ostatni listek, pozostaje nam po nim rolka, która zazwyczaj ląduje w koszu. Okazuje się, że to, co uważamy za zbędny kawałek tektury, może być świetnym pomocnikiem w codziennych porządkach.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie wyrzucaj rolki po ręczniku papierowym. Moja mama wie, jak ją ponowne wykorzystać

Nasze mamy i babcie znajdą całą masę ciekawych trików, które nie tylko ułatwiają życie, ale również pozwalają nam zaoszczędzić. Jeden z tych domowych sposobów dotyczy kawałka grubszej makulatury, która zostaje nam po skończeniu rolki ręcznika papierowego. Zazwyczaj ląduje ona w koszu lub wykorzystuje się ją jako ekologiczną podpałkę. Istnieje jednak jeszcze inne zastosowanie dla tego grubego kawałka papieru. Metoda ta wpisuje się w bardzo modny trend zero waste oraz jest ekologiczna. Na dodatek pozwoli nam na szybsze i efektywniejsze sprzątanie. Zazwyczaj podczas porządków staramy się być dokładni i dotrzeć do każdego zakamarka. Niestety nie zawsze się nam to udaje, ponieważ największy brud gromadzi się pod szafkami, lodówką, a nawet kuchenką. Miotła czy odkurzacz nie jest w stanie dotrzeć do tych miejsc i pozbyć się z nich kurzu. Wtedy właśnie do gry wchodzi rolka po ręczniku kuchennym. Pustą rolkę można wykorzystać jako przedłużenie rury od odkurzacza. Wystarczy przymocować ją na końcu i spłaszczyć. W ten sposób wciągnie ona zgromadzony pod szafkami brud. Sprawdzi się również podczas czyszczenia kaloryferów lub listew podłogowych. Równie dobrze nada się do tego celu rolka po papierze toaletowym albo prezentowym.

Jak pozbyć się kurzu? Sprawdzi się szczotka i przygotowany wieszak

Jeśli jednak nie mamy ochoty bawić się z użyciem rolki po ręczniku papierowym, świetnie sprawdzi się również szczotka do kurzu z teleskopową rączką. Jest na tyle długa, że bez problemu dosięgnie wszystkich zabrudzeń. Warto znaleźć szczotkę o płaskim i elastycznym kształcie. Dzięki temu sprzątanie nie zajmie wiele czasu, a przyniesie oczekiwany efekt. Sprawdzi się również użycie wieszaka. Sprawdzi się zarówno ten wykonany z metalu, jak i z drewna. Wystarczy wokół jego ramienia owinąć ściereczkę za pomocą taśmy klejącej. Tak przygotowaną konstrukcję umieszczamy pod meblem. Przed założeniem szmatki na wieszak, warto porządnie zwilżyć ją detergentem lub specyfikiem odtłuszczającym. Dzięki temu bez problemu zbierze cały brud. Warto pamiętać o tym, że ściereczka powinna być wymieniana regularnie na nową.  Dzięki temu wymiecie zgromadzony brud, a nie dodatkowo go rozetrze po czyszczonej powierzchni. Warto dodać, że przyśpieszy to cały proces sprzątania. W efekcie przez długi czas wszelkie zakamarki pozostaną czyste.

Więcej o:
Copyright © Agora SA