Andrzejki: dekoracje na imprezę w domu lub wynajętej sali. Jak udekorować pomieszczenie na imprezę andrzejkową?

Andrzejki - dekoracje tematyczne potrafią nadać magicznego uroku pomieszczeniu, w którym odbywa się impreza. Z ich pomocą możesz naprawdę zaczarować swoje mieszkanie i sprawić, że Twoi goście poczują się wyjątkowo. Możliwości jest całkiem sporo. Jakie dekoracje andrzejkowe wybrać?

Dekoracje na andrzejki na drzwiach mieszkania

Dekoracje na andrzejki mogą witać gości już od progu. Możesz je wykonać samodzielnie w formie np. kartonowych szablonów w postaci nietoperzy, spiczastych czapek, czarnych kotów, pająków itp. Tajemniczego i mrocznego charakteru doda na pewno sztuczna pajęczyna. Możesz pokusić się również o przygotowanie kartki z zabawnym napisem (np. "Najlepsza wróżka w mieście", "Same dobre wróżby — wejdź i sprawdź" itp. Jeżeli brak Ci czasu na samodzielne przygotowanie dekoracji lub zwyczajnie nie lubisz ręcznej pracy — nic straconego. W internecie dostępne są gotowe szablony, które możesz wykorzystać jako dekoracje na andrzejki w Twoim mieszkaniu. Wystarczy tylko zamówić je odpowiednio wcześniej i gotowe.   

Andrzejkowe dekoracje. Dekoracje balonowe

Jeżeli szukasz inspiracji na andrzejkowe dekoracje do swojego mieszkania, to zawsze sprawdzą się kompozycje balonowe. Obecnie w sklepach dostępny jest wiele tematycznych kompozycji balonowych o mniejszych lub większych rozmiarach. Z pewnością dopasujesz coś do wystroju i wielkości pomieszczenia, w którym będzie się odbywała impreza andrzejkowa. Możesz postawić na pojedyncze balony z ozdobnymi napisami typu "Andrzejki", "Hokus pokus" itd. lub wybrać duże balony foliowe imitujące np. czarne spiczaste czapki czarownic, lub czarodziejskie kotły. Andrzejkowe dekoracje z balonów nadadzą pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, a jednocześnie są proste do zamocowania. Można je zawiesić np. na krzesłach, na lampie, karniszu lub umieścić w specjalnych ciężarkach. Dopełnieniem balonowej dekoracji andrzejkowej może być również zawieszona w oknie girlanda z napisem "ANDRZEJKI". 

Zobacz wideo Makijaż na andrzejki. Jak pomalować się czarująco?

Andrzejki: dekoracja sali na imprezę

Chcesz wynająć salę i tam zorganizować andrzejki? Dekoracja sali na pewno przyczyni się do podkreślenia magicznego charakteru wieczoru. Na większej sali możesz bardziej poszaleć z ilością i wielkością wspomnianych już dekoracji balonowych. Możesz przygotować łuk balonowy, do którego wykorzystasz balony różnego kształtu i koloru. Na pewno zrobi on wrażenie i przyciągnie uwagę gości. Tego typu konstrukcja balonowa może być nie tylko wyjątkową dekoracją andrzejkową, ale posłużyć także jako tło do pamiątkowych zdjęć, zwłaszcza gdy przemyci się w niej napis "Andrzejki". Dekoracja sali nie może obyć się bez akcesoriów nawiązujących do wróżb, które są jedną z głównych atrakcji wieczoru. W różnych zakątkach sali można powiesić duże klucze (nawiązanie do wróżby polegającej na przelewaniu wosku) oraz ustawić świecące kule imitujące czarodziejskie kule do przepowiadania przyszłości. W oknach można zawiesić girlandy w postaci np. kart do tarota lub nietoperzy/czarnych kotów. 

Andrzejkowe wróżbyAndrzejkowe wróżby Fot. Pixabay

Dekoracje andrzejkowe na stole. Postaw na magiczny klimat

Dekoracje andrzejkowe to nie tylko wystrój mieszkania lub sali, w której będzie odbywała się impreza. Warto zadbać także o odpowiednie dekoracje andrzejkowe na stół. Stół można okryć obrusem lub bieżnikiem np. z motywem pajęczyny. Sprawdzą się również tematyczne podkładki. Na stole nie może zabraknąć świec, które nadadzą magicznego klimatu, a jednocześnie elegancji. Do krzeseł można z kolei przywiązać balony ze schowaną w środku wróżbą lub położyć przy każdym talerzyku cukierka/ciastko z wróżbą. Każde krzesło można ponadto ozdobić kawałkiem sztucznej pajęczyny lub kawałkiem materiału nawiązującego do czarodziejskiej peleryny. 

Dekoracja na andrzejki — kącik wróżb

Dekoracja na andrzejki, która podkreśli magiczny charakter wieczoru oraz będzie miała wymiar praktyczny, to kącik wróżb. Do jego przygotowania możesz wykorzystać np. stolik kawowy i krzesło. Stolik możesz nakryć obrusem i postawić na nim gadżety i atrybuty nawiązujące do pokoju wróżki m.in. karty do tarota, szklaną kulę do przepowiadania przyszłości, świece i lampiony. W trakcie imprezy możecie wykorzystać to miejsce do wróżb i zabaw andrzejkowych. Jedna osoba może udawać wróżkę, która po kolei przyjmuje gości pragnących poznać swoją przyszłość. W kąciku wróżb możecie zabawić się w klasyczne wróżby andrzejkowe, jak np. przelewanie wosku przez dziurkę od klucza lub obieranie jabłek i odgadywanie kształtu z otrzymanego obierka.     

Zobacz też: Kiedy są andrzejki? Zaznacz tę datę w kalendarzu i sprawdź 5 pomysłów na niebanalne wróżby dla dorosłych

Więcej o:
Copyright © Agora SA