Większość z nas źle wykłada zakupy? Klient mówi o częstym błędzie, a internauci sprawdzają

Odwiedzając supermarket, zazwyczaj oddzielamy swoje zakupy na taśmie za pomocą tzw. rozdzielacza. Według pewnego meteorologa większość osób robi to źle. Sprawdź, czy wiesz, jak korzystać z przegródek do zakupów. Być może popełniasz poważny błąd.

Przynajmniej raz w tygodniu prawdopodobnie każdy z nas wybiera się do marketu, aby zrobić zakupy. Gdy produktów jest sporo, a kolejka ciągnie się w nieskończoność, korzystamy z tzw. przegródek, które ułatwiają ekspedientom kasowanie zakupów. Co ciekawe, według pewnego mężczyzny, większość osób popełnia poważny błąd i nie wie, jak korzystać z tego urządzenia. Pracownicy supermarketów są jednogłośni. 

Zobacz wideo Chiny. Klienci rzucili się na amerykański sklep

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przegródki w supermarketach na cenzurowanym. Prezenter wywołał burzę w sieci

To dla wielu osób całkiem naturalna czynność - oddzielanie swoich zakupów na taśmie w sklepach. Zazwyczaj rozdzielacz kładziemy w poprzek taśmy, jednak według tego mężczyzny jest to poważny błąd. Prezenter pogody stacji Kait ze stanu Arkansas w USA - Ryan Vaughan - jakiś czas temu na swoje konto na Facebooku dodał post, który wywołał niemałe zamieszanie. Według niego wiele osób popełnia błąd, kładąc tzw. rozdzielacz w poprzek. Ryan twierdzi, że element ten powinniśmy układać na środku taśmy - dlaczego? Takie ułożenie ma aktywować czujnik, który odpowiada za automatyczne zatrzymanie mechanizmu, gdy osoba przed nami nadal jest obsługiwana. 

Byłem dziś w sklepie i zauważyłem, że niektórzy z was nie wiedzą, jak używać rozdzielacza. Musicie ułożyć go wzdłuż, żeby aktywować czujnik i zachować dystans

- pisał na Facebooku Ryan Vaughan. Czy faktycznie mężczyzna ma rację? Pod postem lada moment pojawiło się mnóstwo komentarzy. Swoje zdanie przedstawiły również markety

Klienci masowo poszli sprawdzić trik Ryana. Wielu nie mogło uwierzyć własnym oczom

Po publikacji posta na Facebooku, osoby, które go zobaczyły były zaintrygowane. Wiele z nich poszło do marketów, aby sprawdzić, czy prezenter pogody miał rację. Oczywiście okazało się, że położenie przegródki na środku wcale nie zatrzymuje taśmy automatycznie. Takie ułożenie jedynie może wydłużyć kolejkę i blokować kolejnym klientom możliwość wypakowania zakupów. W sekcji komentarzy pojawiły się również opinie kasjerów, którzy twierdzą, że sposób Ryana wcale nie działa. Prawdopodobnie mężczyzna dodał post poniekąd w celach humorystycznych, lecz wiele osób uwierzyło w teorię. 

Jestem kasjerką. To "złe" zdjęcie wcale nie jest nieprawidłowe. 
Nigdy nie wdziałam, aby ktoś używał tego w ten sposób.
Spróbowałem tego w markecie, nie działa.

- komentowali użytkownicy na Facebooku. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA