Trik na zaparowane okna. Połóż tę rzecz na parapecie. Rano na szybie nie będzie ani jednej kropli

Wilgoć w domu to popularny problem o tej porze roku. Duża różnica temperatur między mieszkaniem a podwórzem powoduje skraplanie się wody na szybach. Zaparowane okna co rano są bardzo uciążliwe, a nadmiar wody może mieć niebezpieczne skutki. Aby temu zapobiec, postaw w domu te domowe pochłaniacze wilgoci.

Jesienią i zimą co roku pojawia się ten sam problem - wilgoć w domu. Dzieje się tak, ponieważ w chłodniejszych miesiącach rzadko wietrzymy mieszkania. Wilgoć zbiera się w kątach i okolicy okien, a następnie skrapla na szybach, co jest szczególnie widoczne nad ranem. To ogromny problem, ponieważ zbyt duża ilość wody może doprowadzić do pojawienia się pleśni na framugach i na ścianach. Aby temu zapobiec, wyposaż się w skuteczne pochłaniacze wilgoci. Nie musisz jednak jechać po nie do sklepu i płacić krocie. Takie pochłaniacze możesz zrobić samodzielnie.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pochłonie wilgoć i ozdobi parapet. Te rośliny są idealne na zimę

Mało kto wie, że doskonałym pochłaniaczem wilgoci są rośliny. Niektóre gatunki pobierają nadmiar wody z powietrza. Wystarczy postawić je na parapecie, a już po kilku dniach zauważymy, że wilgoć w mieszkaniu znacznie spadła. Do takich gatunków należy m.in. paproć. Ponadto świetnie radzi sobie w cieniu, dlatego idealnie sprawdzi się na zimowe dni, które są coraz ciemniejsze. Podobnie działa skrzydłokwiat. On również pobiera wodę z powietrza, a ponadto filtruje je, dzięki czemu będzie nam się lepiej oddychać. Inne rośliny, które potrafią rozprawić się z wilgocią, to:

  • oplątwa,
  • zielistka,
  • chamedora wytworna,
  • bluszcz pospolity,
  • sansewieria.

Tak przygotujesz domowy pochłaniacz wilgoci. Jest tani i niezwykle skuteczny

Nadmiar wilgoci w domu jest niebezpieczny. Długo zalegająca woda jest częstą przyczyną powstawania pleśni, a oddychanie tak zanieczyszczonym powietrzem jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Z tego względu warto przeciwdziałać od razu. Pomoże ci w tym domowy pochłaniacz wilgoci wykonany z żelu krzemionkowego. Nazwa może wydawać się skomplikowana, ale tak naprawdę jest ta substancja w papierowych saszetkach dodawana do pudełka z butami lub drewnianych przedmiotów. Materiał ten doskonale pochłania wilgoci, dlatego tak często służy do zabezpieczania nowo kupionych przedmiotów. Wystarczy, że przesypiesz żel z saszetki do małego lnianego woreczka i rozwiesisz w okolicach okien. Możesz też wsypać do worków żwirek dla kota, ponieważ on również zawiera tę substancję. Warto również wyposażyć się w higrometr domowy, który będzie na bieżąco mierzył poziom wilgoci w mieszkaniu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA