Botoks na włosy w domu. O czym należy wiedzieć, decydując się na domową regenerację?

Botoks na włosy w domu to jeden z popularnych zabiegów regeneracyjnych, który można wykonać samodzielnie. Jest to zabieg przeznaczony do włosów matowych, łamliwych i pozbawionych blasku. Jeżeli powyższe cechy opisują aktualny stan Twoich włosów, to konieczne dowiedz się, jak wykonać botoks na włosy w domu i jakich efektów możesz się spodziewać.

Botox na włosy: do jakiego rodzaju włosów przeznaczony jest zabieg? 

Botoks na włosy to zabieg regeneracyjny, który sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju włosów. Pomaga w nawilżeniu włosów, a także wpływa na poprawę ich kondycji i wyglądu. Botoks na włosy to zabieg bezinwazyjny. Jego zadaniem jest głęboka regeneracja włosów, które poddane koloryzacji i codziennym stylizacjom, stają się osłabione, matowe i łamliwe. Włosy poddane zabiegowi stają się odżywione, wzmocnione i nawilżone. Botox na włosy zapewnia odbudowę zniszczonych struktur oraz nadaje włosom blasku i zdrowego wyglądu. 

Botox: włosy i twarz — czy te zabiegi mają ze sobą coś wspólnego? 

Z czym najczęściej kojarzy się botox? Włosy zazwyczaj nie przychodzą do głowy jako pierwsza myśl o botoksie. Najczęściej słowo to kojarzy się z zabiegiem na twarz, który ma na celu zmniejszenie widoczności zmarszczek i w efekcie — odmłodzenie twarzy. Czy botoks na twarz i botoks na włosy mają ze sobą cokolwiek wspólnego? W zasadzie łączy je tylko nazwa oraz efekt, jaki przynoszą. Oba zabiegi mają za zadanie wygładzenie powierzchni, która została poddana zabiegowi (skóra lub włosy). 

Botox na włosy: efekty użycia substancji odżywczych

Jak wygląda botox na włosy? Efekty zabiegu regenerującego na włosy są możliwe do osiągnięcia dzięki zastosowaniu substancji odżywczych, które są wtłaczane w pasma włosów. Należą do nich:

  • kwas hialuronowy, który przeciwdziała wysuszaniu włosów i je odpowiednio nawilża
  • keratyna — jest to naturalny budulec włosów, który warto uzupełniać w sytuacji, gdy włosy są poddawane częstym zabiegom stylizacyjnym przy użyciu wysokich temperatur 
  • kolagen — użyty w zabiegu botoksu na włosy sprawia, że stają się one bardziej elastyczne
  • ceramidy — budują barierę ochronną na włosach, zwiększając tym samym stopień zabezpieczenia przed utratą wilgoci, a także łamliwością i kruchością włosów.
Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Botox na włosy w domu — jak przygotować się do samodzielnego zabiegu? 

Jeżeli chcemy wykonać zabieg regeneracyjny na włosy, najczęściej kierujemy się do salonu fryzjerskiego. Botox na włosy można wykonać także samodzielnie w domu. W tym celu należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki. Najlepiej sięgnąć po profesjonalne produkty fryzjerskie. Dadzą one gwarancję, że zabieg botoksu na włosy w domu zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem najwyższej jakości składników. Do zabiegu botoksu na włosy w domu niezbędny będzie szampon, ampułki z substancjami odżywczymi, maska oraz serum, które — użyte na końcu zabiegu — zamknie łuski włosów i stworzy im barierę ochronną. Wykonując zabieg botoksu na włosy w domu przy wykorzystaniu gotowych zestawów, zawsze należy dokładnie zapoznać się z instrukcją i przestrzegać zawartych w niej wskazówek. 

Botox na włosy — ile się utrzymuje? 

Na pewno jesteś ciekawa, jak często należy powtarzać botox na włosy, ile się utrzymuje oraz jak należy dbać o włosy po wykonaniu botoksu na włosy w domu? Po pierwsze, warto wiedzieć, że botoks na włosy to zabieg bardzo skuteczny i dający natychmiastowe efekty. Niestety, aby utrzymały się one na dłużej, należy wykonywać botoks na włosy w domu lub w salonie fryzjerskim regularnie (czasem nawet co kilka tygodni). To, jak często należy poddawać włosy zabiegowi, zależy od wielu czynników, wśród których najważniejsze to: struktura włosów i poziom ich zniszczenia, częstotliwość mycia włosów oraz jakość użytych preparatów. Po wykonaniu zabiegu botoksu na włosy w domu należy odpowiednio o nie zadbać. Wskazane jest unikanie preparatów zawierających w swoim składzie parabeny, alkohol oraz SLS i SLES.

Botoks na włosy: wady zabiegu wykonanego w warunkach domowych

Co należy mieć na uwadze, wykonując samodzielnie botoks na włosy? Wady zabiegu regeneracji włosów w warunkach domowych, to m.in. cena produktów, które należy kupić, aby wykonać botoks na włosy w domu. Zakup dobrych kosmetyków do zabiegu botoksu na włosy w domu, to dosyć duży jednorazowy wydatek (nawet rzędu kilkuset złotych). Należy jednak mieć na uwadze to, że kosmetyki wystarczają na długo (mogą posłużyć nawet przez rok), a to z kolei zrekompensuje poniesione koszty. Co prawda botoks na włosy jest zabiegiem nieinwazyjnym, ale należy zawsze mieć na uwadze potencjalne reakcje alergiczne na kosmetyki użyte do jego wykonania. Samodzielne wykonanie botoksu na włosy w domu wymaga także nieco wprawy. Botoks na włosy w domu może spowodować ich nadmierne obciążenie i oklapnięcie u nasady. Na szczęście jest to skutek uboczny o charakterze krótkotrwałym i nie powinien znacząco wpłynąć na całokształt zabiegu.

Zobacz też: Fryzury dla cienkich włosów i okrągłej twarzy. Te cięcia zwiększają objętość włosów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.