Jak ekologicznie zapakować prezenty? Tak rozpoznasz dobrej jakości papier z recyklingu

Ekologiczny papier to nie tylko zadbanie o środowisko, ale i oszczędność oraz niepowtarzalny styl. Warto po niego sięgnąć jednak jeszcze z wielu innych względów. Zobacz, jak zapakować prezenty świąteczne i skąd mieć pewność, że papier prezentowy jest z recyklingu.

Wybór ekologicznego papieru to nie tylko coraz bardziej modny i popularny, ale również odpowiedzialny i oszczędny wybór. Prezenty opakowane w bezpieczne dla środowiska ozdoby nie dość, że mają naturalny urok, to jeszcze nie przyczyniają się do niszczenia naszej planety. Zobacz, jak najlepiej się za to zabrać.

Zobacz wideo O czy marzą emeryci na święta? [SONDA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ekologiczny papier do pakowania świątecznych prezentów. Wybierz go z kilku ważnych powodów

Papier prezentowy wykonany z naturalnych materiałów jest nie tylko odpowiedzialnym i bezpiecznym dla środowiska wyborem. Warto postawić na niego również dlatego, że nadaje naszym upominkom niezwykłej estetyki i uroku. Biorąc pod uwagę, jak wiele prezentów świątecznych powstanie w tym roku, warto, by ich opakowanie było biodegradowalne i rozkładało się w szybki i przyjazny dla naszej planety sposób. Jednak nie tylko o sam papier chodzi. Ważne są także farby i barwniki, używane podczas produkcji kolorowych ozdób. Warto stawiać na te, wykonane przy użyciu ekologicznych produktów na bazie wody, a nie sztucznych lub wręcz szkodliwych środków chemicznych. Nierzadko ozdobne, brokatowe opakowania są naprawdę drogie. Nawet wykorzystanie zwykłego, szarego papieru może być po prostu dobrym pomysłem na oszczędność. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by wykorzystać ozdoby z zeszłego roku, zwłaszcza jeśli wciąż bardzo dobrze się prezentują. Wybierając jednak ekologiczny papier, musimy zdawać sobie sprawę z tego, co go wyróżnia. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że robimy dobrze.

Jak wybrać ekologiczny papier prezentowy? Zwróć uwagę na te istotne szczegóły

Nie każdy papier, który wygląda skromnie i jest tani, będzie ekologiczny. Ważne więc, by szukać wskazówek, które pozwolą nam określić jego pochodzenie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na certyfikaty ekologiczne, które zagwarantują nam, że produkt został wyprodukowany w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Mogą być one opisane jako: FSC (Forest Stewardship Council) czy PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification). Warto pamiętać, że papier wykonany z materiałów odnawialnych będzie miał w swoim składzie bambus lub konopie. Poza tym nie bójmy się kupować opakowań od lokalnych producentów lub małych firm. Wspieranie niewielkich biznesów jest znacznie lepsze dla środowiska niż kupowanie w sieciówkach. Im mniej wzorów i kolorów, tym większa pewność, że papier jest ekologiczny, a na pewno użyto do jego produkcji mniejszej ilości farby. Takie wybory nie tylko są niezwykle eleganckie i prezentują się świetnie, ale też pomogą nam w świadomym dbaniu o naszą planetę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA