Zapomnij o żółtych plamach na desce. Wystarczy jeden płyn, a toaleta będzie czysta i zdezynfekowana

Sprzątanie łazienki nie należy do najprzyjemniejszych prac domowych. Szczególnie mycie ubikacji może przyprawiać niektórych o mdłości. Jeśli nie możesz pozbyć się żółtych plam z deski sedesowej, wypróbuj pewien domowy środek. Czyszczenie pójdzie o wiele szybciej.

Regularne czyszczenie łazienki powinno znaleźć się na pierwszym miejscu listy naszych domowych porządków. To właśnie w tym pomieszczeniu gromadzi się najwięcej bakterii i wilgoci, które z czasem mogą stać się niebezpieczne dla naszego zdrowia. Szczególną uwagę należy poświęcić toalecie i choć mycie jej nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków, to bez wątpienia jest niezwykle ważne. Jeśli chemiczne środki ze sklepu zawodzą, a deska sedesowa nadal jest żółta, warto sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby.

Zobacz wideo Jak zrobić ekologiczny domowy płyn do tkanin? Nie ma nic prostszego!

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić deskę sedesową? Tak zdezynfekujesz toaletę

Czysta toaleta to nie tylko kwestia estetyki, ale także higieny. Na desce sedesowej mogą powstawać brzydkie plamy, które będzie ciężko usunąć, jeśli długo ich nie ruszaliśmy. Ponadto deska z czasem zaczyna żółknąć. Przyczyną tego zjawiska jest wilgoć, kamień i brud. Jeśli chcesz by toaleta odzyskała dawną biel i lśniła czystością, to odsuń na bok detergenty ze sklepu i sięgnij po domowe środki. Na początek należy usunąć wszelkie zarazki i bakterie. Świetnie sprawdzi się przy tym płyn dezynfekujący, który możesz przygotować samodzielnie. Będziesz potrzebować jedynie wody utlenionej i żelu aloesowego. Wystarczy przelać wodę utlenioną do butelki z atomizerem i dodać odrobinę żelu. Tak przygotowaną mieszanką należy spryskać deskę na górze i na dole, a następnie przetrzeć całość papierem. Wówczas pozbędziesz się na pewien czas niekorzystnych dla zdrowia bakterii. Pamiętaj, aby stosować ten środek regularnie przy każdym czyszczeniu łazienki.

Domowe sposoby na czyszczenie deski sedesowej. Żółte plamy znikną w mgnieniu oka

Jeśli na desce zalegają żółte plamy, których nie możesz domyć chemicznymi produktami, to świetnie sprawdzą się domowe środki. Pierwszy z nich to prosty roztwór ciepłej wody i octu. Zmieszaj składniki w proporcji 1:1, następnie zamocz w takim płynie ręczniki papierowe i wyłóż nimi deskę. Zostaw je na około 30 minut, a następnie umyj toaletę wodą z mydłem. Po brzydkich plamach nie będzie ani śladu. Świetnie sprawdzi się również z soda oczyszczona. Wystarczy dodać do proszku kilka kropel wody utlenionej i wymieszać całość w taki sposób, by powstała gęsta pasta. Za pomocą gąbki lub starej szczoteczki do zębów nałóż pastę na największe zabrudzenia i pozostaw na 20 minut. Po tym czasie umyj toaletę, a deska będzie nie tylko czysta, ale też zdezynfekowana.

Więcej o:
Copyright © Agora SA