Jeśli pralka zachowuje się w ten sposób, to znaczy, że przesadziłeś. Wielu Polaków popełnia ten błąd

Uciążliwe buczenie pralki może wynikać z wielu czynników. Wiele to kwestia prostych błędów popełnianych przez użytkowników. Na szczęście wiemy, jak im zaradzić bez konieczności telefonowania do fachowca. Większość z tych rzeczy nie zajmie nam nawet kilku minut.

Kiedy w trakcie wirowania pralka skacze tak głośno, że zagłusza wszelkie rozmowy to znak, że urządzenie zaczyna się psuć. Przyczyną tego jest pewien często popełniany błąd. Na szczęście można go w prosty sposób rozwiązać, bez konieczności telefonu do specjalisty. 

Zobacz wideo Za dużo prania na za małą suszarkę? Mamy na to patent!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pralka głośno działa? Rozwiązań jest kilka

Jeszcze pięćdziesiąt lat temu nasze mamy czy babcie musiały wszystko prać ręcznie. Teraz pralki są w niemal każdym domu. Niestety, mimo że technologia cały czas się rozwija, te urządzenia wciąż bardzo często się psują. Zazwyczaj pierwszym objawem szwanku jest zbyt głośne wirowanie. Przyczyn tego może być całe mnóstwo. Na szczęście do wielu z nich nie będzie konieczności wzywania fachowca. Jednym z największych błędów użytkowników jest po prostu nieczytanie instrukcji obsługi. Próba zaoszczędzenia na czasie, bo "jak trudne to może być?" może nas później sporo kosztować. Nowe pralki są bowiem wyposażone w blokady transportowe. Najczęściej znajdują się w bębnie i to właśnie one odpowiadają za zbyt głośne wirowanie. Jeśli w trakcie pracy urządzenie zachowuje się wyjątkowo głośno, warto upewnić się, czy na pewno pozbyliśmy się wszystkich blokad. Jednakże istnieje jeszcze inny powód tego zjawiska. Pralka może również "skakać" po łazience, gdy nie jest właściwie wypoziomowana. Każde urządzenie tego typu jest wyposażone w specjalne nóżki, które można dostosować do poziomu podłoża, nawet jeśli jest ono nierówne. Jak sprawdzić, czy pralka jest ustawiona równo? Wystarczy umieścić poziomicę na urządzeniu. Jeśli pionu zabraknie, konieczne będzie rozkręcenie nóżek i dostosowanie ich wysokości do podłoża.

Ten błąd popełnia wiele osób. Może on mieć bardzo negatywne konsekwencje

Innym z powodów może być błąd, który jest dość często popełniany przez użytkowników pralek. Chodzi o przeładowanie bębna. Każde urządzenie posiada precyzyjnie określoną pojemność. Wielu z nas decyduje się na rozpoczęcie prania dopiero wtedy, gdy bęben pralki jest całkowicie zapełniony. Mimo że jest to zrównoważone ekologicznie podejście, może negatywnie wpływać na działanie pralki. Przesadnie wypełnione urządzenie generuje wyjątkowo głośne dźwięki i czasem może nawet "skakać" po pomieszczeniu. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać zalecanej wagi obciążenia podanej przez producenta. Co, jednak gdy pralka nie jest przeciążona, blokady są odblokowane, a nóżki są idealnie wypoziomowane? Taka sytuacja może świadczyć o uszkodzeniu sprężyn wewnątrz urządzenia. W przypadku ich pęknięcia niezbędna jest pomoc specjalisty, ponieważ samodzielne naprawy mogą być trudne i ryzykowne. Dlatego, jeśli zauważysz nietypowe objawy, konieczne jest skonsultowanie się z fachowcem, aby zapewnić dalszą efektywną pracę pralki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA