Kabina prysznicowa będzie lśnić. Zamiast sięgać po ocet, rozpuść w wodzie te dwa tanie produkty

Mycie kabiny prysznicowej octem nie jest jedynym domowym sposobem wartym rozważenia. Z uciążliwymi zabrudzeniami w łazience poradzą sobie też inne produkty, które większość z nas ma już prawdopodobnie w zapasach. Podpowiadamy, jak wyczyścić kabinę prysznicową z osadu z mydła i nie tylko.

Ocet jest produktem niezwykle skutecznym w walce z różnego rodzaju zabrudzeniami, ale metoda ta niestety nie wszystkim odpowiada. Największą przeszkodę dla wielu osób stanowi niezbyt przyjemny, charakterystyczny zapach. Oczywiście możemy próbować go neutralizować przy pomocy ulubionych olejków eterycznych, ale warto też zastosować całkiem nowe podejścia. Niektóre z nich są szczególnie skuteczne.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Czym umyć kabinę prysznicową, aby nie było smug? Wystarczą tylko trzy popularne produkty

Pierwsza propozycja to pasta, którą przygotujemy z trzech składników: proszku do pieczenia, płynu do mycia naczyń oraz wody. Produkty te łączymy ze sobą w proporcjach, które dadzą nam gęstą papkę. Wodę możemy zastąpić również nabłyszczaczem do naczyń, dzięki czemu nasza kabina będzie jeszcze piękniej lśnić. Gotową pastę nakładamy na kabinę, armaturę i kafelki, pamiętając o wszystkich zakamarkach. Następnie zostawiamy ją na kilka minut i dokładnie spłukujemy. Dzięki swojej konsystencji pasta pozostaje na czyszczonych powierzchniach i ma czas, aby faktycznie zadziałać na zabrudzenia. W podobny sposób możemy wykorzystać mieszankę sody oczyszczonej i wody. Opcjonalnie dodajemy tu też kilka kropli olejku eterycznego. To połączenie jest szczególnie polecane, jeśli zmagamy się z nieprzyjemnym zapachem w łazience.

Domowy sposób na czyszczenie kabiny prysznicowej. Tabletka do zmywarki przyda się nie tylko w kuchni

Inny ciekawym sposobem na wyczyszczenie kabiny prysznicowej jest wykorzystanie tabletki do zmywarki. Ten niepozorny produkt znajduje coraz szersze zastosowanie podczas domowych porządków. Przyda się np. podczas sprzątania piekarnika. Okazuje się, że doskonale sprawdzi się również w łazience. W tym przypadku potrzebna nam będzie gąbka, z której wycinamy część wnętrza i w tak powstałym zagłębieniu umieszczamy tabletkę. Powstałe narzędzie zwilżamy wodą, a następnie wcieramy detergent w szybę kabiny oraz brodzik. Odczekujemy chwilę i całość spłukujemy dokładnie wodą. Metodę tę z powodzeniem możemy stosować też przy czyszczeniu wanny czy umywalki. Warto jednak przy tym założyć gumowe rękawiczki, nawet jeśli zazwyczaj nie potrzebujemy ich do sprzątania, ponieważ tabletki do zmywarek mocno podrażniają skórę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA