Pozbądź się osadu i kamienia ze spłuczki. Wystarczy wlać to do zbiornika. Uporczywy problem zniknie w mig

Mało kto lubi proces sprzątania łazienki, a w szczególności jeśli mowa o czyszczeniu toalety. To bez wątpienia nic przyjemnego, lecz coś koniecznego, o czym należy pamiętać. Dowiedz się, jak wyczyścić spłuczkę domowym sposobem, aby uniknąć powstania kamienia i zabrudzeń.

Generalne sprzątanie łazienki większość z nas wykonuje zazwyczaj raz w tygodniu, lecz wiele osób stale zapomina o wyczyszczeniu jednego jakże istotnego elementu. Mowa oczywiście o spłuczce, która pozostawiona sama sobie może przysporzyć kłopotów. Dowiedz się, jak wyczyścić takowy zbiornik domowymi sposobami i ciesz się czystą łazienką w każdym zakamarku. 

Zobacz wideo Jak zrobić ekologiczny domowy płyn do tkanin? Nie ma nic prostszego!

Jak wyczyścić spłuczkę w toalecie? To banalnie proste. Użyj produktu z kuchni

Często podczas sprzątania łazienki niemalże szerokim łukiem omijamy spłuczkę i toaletę. Jeśli jednak chcesz zadbać o swój komfort i higienę w domu, pamiętaj, że takie miejsca także należy czyścić. Spłuczka to obszar, w którym zabrudzenia i kamień powstają dość szybko, a takie warunki stają się idealnymi dla rozwoju bakterii. Co ważne, niekiedy zbyt duża ilość kamienia może prowadzić nawet do powstawania nieszczelności. Chcąc tego uniknąć, zastosuj ten trik i zadbaj o toaletę jeszcze dziś.

Jednym ze skutecznych sposobów na wyczyszczenie spłuczki jest skorzystanie z metody z użyciem octu. Ten niezawodny produkt pomoże zwalczyć brud, osad oraz nieprzyjemny zapach. Jak więc go stosować? Na początku zagotuj wodę i odstaw do przestygnięcia. W tym czasie zakręć dopływ przy spłuczce, zdejmij jej pokrywę i spuść wodę tak, aby pozostało ok. 1/3 objętości zbiornika. Do ostudzonej nieco wody dodaj 250 ml octu, wymieszaj i taką miksturę wlej do środka spłuczki. Pozostaw całość w środku na kilka godzin lub najlepiej na całą noc. Po tym czasie spuść wodę i dokończ czyszczenie gąbeczką. 

Domowy sposób na czystą spłuczkę. Tak pozbędziesz się kamienia i osadu

Jeśli nie przepadasz za intensywnym zapachem octu lub nie masz go akurat pod ręką, mamy inne rozwiązanie. Produkt ten możesz zastąpić między innymi kwaskiem cytrynowym. Przygotuj spłuczkę tak samo, jak opisywaliśmy wyżej, a do gorącej wody dodaj szklankę kwasku, zamieszaj i wlej do zbiornika. Po odczekaniu kilku godzin lub nocy spłucz wodę i wyczyść wnętrze ściereczką z dodatkiem płynu do naczyń. Pamiętaj, aby ubrać rękawiczki, a w przypadku stosowania octu niektórym może przydać się także maseczka na twarz. Po generalnym czyszczeniu przewietrz pomieszczenie, aby móc swobodnie oddychać i cieszyć się wysprzątaną przestrzenią. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.