Rozlej tę domową mieszankę pod drzewami jeszcze przed wiosną. Dzięki niej szkodniki nie zaatakują sadu

Jednym z największych problemów w uprawie domowego sadu, jest atak szkodników. Mogą doszczętnie zniszczyć rośliny i wpłynąć później na jakość owoców. Aby pozbyć się owadów, zastosuj domową odżywkę. Wystarczy ci jeden składnik, by uratować drzewa owocowe.

Pogoda za oknem robi się coraz cieplejsza, a to oznacza, że niedługo będzie można przyciąć drzewka owocowe. Nim chwycimy za sekator, warto wcześniej dokładnie obejrzeć sad i sprawdzić, czy na liściach nie pojawili się nieproszeni goście. Szkodniki mogą tak zainfekować rośliny, że zamiast cieszyć się pysznymi owocami, będziemy jedynie sprzątać zgniłe resztki. Aby do tego nie dopuścić, trzeba zacząć działać już teraz. Przygotuj domową mieszankę, która zabezpieczy drzewa owocowe przed owadami.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Czym najlepiej pryskać drzewa owocowe? Zastąp chemię domowym naparem

Nawet najlepsza pielęgnacja nie zagwarantuje, że wiosną szkodniki nie zagnieżdżą się w naszym sadzie. Uciążliwe owady nie tylko osłabiają wzrost i wytrzymałość drzew, ale także powodują duże zniszczenia w plonach. Stara zasada głosi, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego już teraz warto zabezpieczyć rośliny przed atakiem pasożytów. W tym celu można sięgnąć po gotowe środki ze sklepu, jednak należy pamiętać, że są chemiczne. Jeśli wolisz stosować naturalne metody, przygotuj domowy napar z kory dębu. Zawiera ona taniny, które posiadają specjalne właściwości odstraszające owady, a także hamują rozwój grzybów i bakterii. Stosując go regularnie, będziesz mieć pewność, że za kilka miesięcy otrzymasz soczyste i smaczne owoce.

To pomoże na choroby oraz szkodniki drzew i krzewów owocowych. Przygotowanie naparu jest bardzo proste

Stworzenie naparu jest banalnie proste, dlatego można go przygotować samodzielnie w domu. Będziesz potrzebować tylko dwóch składników: wody i oczywiście kory dębu. 

  1. Na początek należy zebrać korę dębu spod drzewa. Nie wycinaj jej samodzielnie z pnia, aby nie niszczyć rośliny.
  2. Zagotuj wodę w garnku.
  3. Gdy woda się zagotuje, dodaj do niej oczyszczone kawałki kory dębu.
  4. Gotuj całość przez około 30-45 minut.
  5. Po tym czasie odcedź przygotowany wywar.
  6. Odstaw mieszankę do wystudzenia. 
  7. Gdy napar się ochłodzi, podlej nim ziemię wokół drzew owocowych.

Dzięki powyższej instrukcji ochronisz swój sad przed atakiem szkodników. Ponadto możesz mieć pewność, że ta metoda nie zniszczy twoich upraw ani nie zaszkodzi glebie. Mieszankę możesz stosować raz na kilka miesięcy lub wtedy, gdy zauważysz pierwsze objawy choroby na drzewie. Działa ona nie tylko prewencyjnie, ale i leczniczo.

Więcej o:
Copyright © Agora SA