Pozostało mało czasu. Posadź dalie w tym terminie. Latem i jesienią ozdobią ogród w wyjątkowy sposób

Wiosna zawitała w Polsce na całego, co ucieszyło wielu ogrodników. Ci rozpoczęli więc już pierwsze prace w ogrodach, by z czasem zasadzić nowe rośliny. Popularnym kwiatem, który w tym roku z pewnością pojawi się przed wieloma domami, jest dalia. Kiedy sadzić dalię i jak ją uprawiać? Podpowiadamy.

Wraz z początkiem wiosny można zaobserwować zwiększoną częstotliwość prac wykonywanych w ogrodach. Po srogiej zimie i jesieni przyszedł wreszcie czas na uprzątnięcie grządek, by następnie zasadzić na nich nowe rośliny, które pięknie ozdobią przestrzeń przed domem. Jeśli zastanawiasz się, co w tym roku powinno znaleźć się w twoim ogrodzie, pomyśl nad dalią. Piękny kwiat co roku skrada serca nowych ogrodników, więc z pewnością podobnie będzie również z tobą. Sąsiedzi pozazdroszczą ci tej rośliny, to pewne.

Zobacz wideo Czy rośliny lubią earl greya? Rosną po nim, jak na drożdżach! Wybierz serwis

Dalia ogrodowa ponownie zyskuje na popularności. Roślina w wyjątkowy sposób ozdobi twój ogród

Dalia ogrodowa - nazywana także dalią zmienną - jest rośliną ozdobną, która co roku pojawia się w wielu polskich ogrodach. Nie ma się co dziwić, jej piękne kwiatostany zachwycają swoim wyglądem i przykuwają wzrok niemalże każdego spacerowicza. Niebywałe kwiaty z rodziny astrowatych przywędrowały do Polski prosto z Meksyku i potrafią osiągać wysokość od 30 do 180 cm. W okresie kwitnięcia sam kwiat ma średnicę nawet do około 25 cm. Najczęściej dalię spotykamy w kolorze pomarańczowym, różowym, białym lub fioletowym, a jej niewątpliwie docenianą cechą jest fakt, że rośnie naprawdę długo, jeśli oczywiście jest odpowiednio pielęgnowana. Jak więc dbać o dalię? O tym musisz wiedzieć, jeśli planujesz zasadzić ją w swoim ogrodzie. 

Kiedy sadzić dalie do ogrodu? Pośpiesz się, termin zbliża się wielkimi krokami. Pielęgnacja krok po kroku

Kiedy sadzić dalię? To pytanie zadaje sobie co roku wielu ogrodników. Termin sadzenia tej pięknej rośliny już lada moment, bowiem przypada na okolice 10 maja. Właśnie w tym okresie zazwyczaj pogoda jest już stosunkowo dobra, nie ma gwałtownych wiatrów czy opadów, które mogłyby zniszczyć kwiaty.

Bulwy dalii należy sadzić nie głębiej niż na 10 cm, w odległości co 25 cm lub 40 cm w glebie żyznej i przepuszczalnej. Dodatkowo warto pamiętać, że po umieszczeniu kwiatów w ziemi należy je delikatnie podsypać i podlać wodą. Dalia świetnie czuje się w słońcu, więc w miarę możliwości zapewnij jej stanowisko ze stałym dostępem do promieni. W okresie letnim, czyli w czasie kwitnięcia bardzo ważne jest regularne nawadnianie rośliny oraz jej przycinanie, które wykonuje się na przestrzeni lipca i października.

Więcej o:
Copyright © Agora SA