Trik ogrodników na dorodne warzywa. Pokrusz i dodaj do ziemi. Nie nadążysz ze zbieraniem pomidorów

Czym nawozić ziemię pod warzywa na wiosnę? W sklepach znajdziemy ogromny wybór preparatów, które mają nam dać obfite zbiory. Jeśli jednak nie chcesz wydawać na nie pieniędzy, wypróbuj tę domową odżywkę. Wystarczy jedna tabletka, by otrzymać masę warzyw.

Środek wiosny to dobry moment, by przejrzeć domowe uprawy. Wiele osób hoduje w swoich ogrodach różne warzywa, które wymagają specjalnej pielęgnacji. Jeśli chcesz otrzymać latem obfite plony, trzeba nie tylko podlewać rośliny, ale też je nawozić. Nie oznacza to, że musisz od razu sięgnąć po chemiczne odżywki. Ogrodnicy mają kilka domowych sposób, a do jednego z nich potrzebujesz tylko popularnego leku.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Jaki jest najlepszy nawóz pod warzywa? Rośliny uwielbiają te tabletki

W sklepach ogrodniczych można znaleźć wiele różnych nawozów do warzyw, które mają przyśpieszyć ich wzrost. Niektórzy jednak sięgają po inne sposoby na odżywienie swoich upraw. Z bardziej naturalnych propozycji do wyboru mamy obornik, kompost czy różnego rodzaju gnojówki, jednak które są lepszym wyborem, ale ich stosowanie bywa skomplikowane. Jeśli szukasz taniej i prostej w użyciu odżywki do warzyw, postaw na tabletki na zgagę. Ten nietypowy produkt ma zaskakująco dobre zastosowanie w domowej hodowli. Substancją aktywną w preparatach zobojętniających kwas żołądkowy jest węglan wapnia, który znacząco wpływa na odczyn gleby. Podnosi pH, tym samym odkwaszając ją. To bardzo ważne w uprawie warzyw, ponieważ wiele gatunków nie lubi kwaśnego podłoża. Pobierają z niego o wiele mniej składników odżywczych przez co warzywa są później niewielkie i marne. Po zastosowaniu tabletek na zgagę możemy z kolei liczyć na obfite plony.

Czym nawozić ogródek warzywny na wiosnę? Po tej odżywce plony będą obfite

Stosując tabletki na zgagę w ogrodzie, należy upewnić się, że nie zawierają żadnych dodatkowych substancji smakowych. Można także użyć samego aktywnego węglanu wapnia. Preparatów używamy na dwa sposoby: 

  • w proszku,
  • w płynie.

W pierwszym sposobie tabletki należy dokładnie pokruszyć i zmieszać je z ziemią, której używamy do sadzenia warzyw. W przypadku pomidorów i papryki pokruszone pastylki można wsypać do dołków przygotowanych pod rozsadę. Na te warzywa leki zadziałają najlepiej, ponieważ wzmocnią ich łodygi i liście, a także pobudzą do intensywnego wzrostu. Drugi sposób nawożenia wymaga od nas nieco więcej czasu, ale jest równie skuteczny. Wystarczy rozpuścić jedną pastylkę w litrze wody, a następnie przelać całość do butelki z atomizerem  obficie spryskać glebę oraz rośliny. Tak przygotowany preparat należy stosować co około dwa tygodnie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Stosujesz nawóz z tabletek na zgagę w domowych uprawach?
Więcej o:
Copyright © Agora SA