Sąsiadowi oko zbieleje, kiedy zobaczy go w twoim ogrodzie. Ten krzew ozdobny to hit ogrodników

W wielu ogrodach można dostrzec popularne i dobrze wszystkim znane hortensje, hibiskusy, azalie czy piwonie. Żadne z nich nie mogą się jednak równać temu wyjątkowemu krzewowi, który posiada mnóstwo zalet. Nie da się jednak ukryć, że aspekt estetyczny jest najmocniejszą z nich.

Ogród, zaraz po odpowiednio przystrzyżonym trawniku, pełni ważne funkcje ozdobne posesji. Cóż może być bardziej eleganckiego na posesji, niż dumnie rozłożony krzew mieniący się pięknymi, intensywnymi barwami? Poznaj wachlarz zalet tej niezwykłej rośliny pochodzącej z terenów południowo-wschodniej Europy.

Zobacz wideo W Kobyłce powstaje papier, który kochają pszczoły

Jak wygląda tamaryszek? Zasadź go w swoim ogrodzie i ciesz się jego urokiem

Tamaryszek bywa nazywany zarówno krzewem, jak i drzewem. Rozbieżność ta wynika ze specyfiki poszczególnych gatunków, które mają różne możliwości wzrostu, kolorów oraz okresu kwitnienia. Jeśli uwielbiasz bogato obsadzone kwiatami gałęzie o szerokim rozroście, ta roślina idealnie odnajdzie się w twoim ogrodzie. Dodatkowo posiada wyjątkowo cenną zdolność, jaką jest oczyszczanie powietrza. Woń wydobywająca się z jego drobnych kwiatów licznie przyciąga trzmiele oraz pszczoły. Ich częste wizyty w ogrodzie pozytywnie wpłyną także na rozrost pozostałych roślin znajdujących się na posesji. Uprawa tamaryszka nie sprawia większych trudności, dlatego na jego uprawę może zdecydować się każdy. Trzeba tylko wziąć pod uwagę jego możliwości rozrostu i zapewnić mu dobrze nasłonecznione stanowisko. Drzewko potrafi przetrwać w różnych warunkach atmosferycznych, swoją niezadowoloną odsłonę może zaprezentować tylko w przypadku pojawienia się jednego niedociągnięcia z naszej strony. Zobacz, czego nie powinieneś robić, hodując tę piękną roślinę.

Kiedy i jak ciąć tamaryszek? Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do sukcesu

Krzew tamaryszek jest jednym z najłatwiejszych gatunków do uprawy. Wiele miast decyduje się na wysadzenie go w parkach oraz przestrzeniach miejskich, aby zadbać o estetykę przestrzeni. Drzewka mają tylko jedno wymaganie - nie należy ich przesadzać. Wykazują się sporą tolerancją glebową i są w stanie znieść niewielkie okresy suszy. To, co wpływa na nie najgorzej, dotyczy zmiany miejsca. Dlatego, zanim zdecydujemy się na hodowanie tamaryszka, dobrze przemyślmy lokalizację, w której chcemy do umieścić. W kwestiach pielęgnacyjnych, jak już wspomnieliśmy, nie ma zbyt wielu wytycznych. Warto zadbać, aby ziemia była wyposażona w drenaż i z łatwością przepuszczała wodę - tak, by nie dochodziło do zastojów. Najważniejszym obowiązkiem, z jakim musimy się liczyć, będąc szczęśliwymi posiadaczami krzewu, jest przycinanie pędów. Ten zabieg trzeba wykonać wczesną wiosną, aby usprawnić wzrost nowych gałęzi, które w zależności od gatunku obsypią się kwiatami wiosną lub latem. Skracając łodygi, nie pozbawiajmy rośliny ich zbyt wielkiej ilości. Nie zapominajmy o usunięciu zniszczonych i chorych części krzewu. Jeśli zależy nam na długim kwitnieniu, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie odmiana pięciopręcikowa. Kwiaty rozrastają się w lipcu i pięknie ozdabiają ogród do września.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.