Mycie okien to jedna z najbardziej angażujących czynności, jakie musimy wykonywać w domu. Dbając o porządek, nie powinno się zaniedbywać szklanych powierzchni. Od poziomu ich przejrzystości zależy to, ile światła wpadnie do pomieszczenia. Chcąc zadbać o estetykę przestrzeni, raz na jakiś czas powinniśmy przetrzeć świetliki będące ozdobą budynku. Aby nie wydawać zbyt dużej ilości pieniędzy na detergenty, wypróbuj jedną z metod, dzięki którym osiągniesz spektakularny efekt bez smug.
Zanim zabierzemy się do mycia okien, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o odpowiedni sprzęt czyszczący. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się ściereczka z mikrofibry, która doskonale wchłania nadmiar wody oraz szmatka nylonowa - zbierająca pyłki i kurze. Kolejnym ważnym asortymentem jest środek czyszczący, w tym przypadku możemy stworzyć go sami. Wystarczy wymieszać ocet z wodą w proporcjach 1:1. Tego typu mieszanki używano już wiele lat temu. Można powiedzieć, że pionierkami są nasze prababcie. Ocet nie tylko doskonale czyści wszelkie zabrudzenia, ale również świetnie sprawdza się w formie nabłyszczacza. Podobne działanie posiada gliceryna farmaceutyczna, którą można kupić w aptece. Decydując się na ten składnik, należy do pojemnika wypełnionego 0,5 l ciepłej wody dolać łyżeczkę produktu, a następnie przelać całość do butelki z atomizerem. Ponieważ znajdujemy się w okresie jesiennym, coraz częściej w wielu domostwach, ale też wśród kierowców samochodowych, pojawia się problem z parującymi szybami. Aby zapobiec temu procesowi, wystarczy użyć pewnego kosmetyku.
W okresie jesienno-zimowym wiele osób musi borykać się z problemem parujących szyb. Głównym winowajcą jest unosząca się w powietrzu wilgoć, która stanowi nieodłączny element tych dwóch pór roku. Na szczęście istnieje metoda ułatwiająca walkę z tym niewdzięcznym zjawiskiem. Należy ona do dość kontrowersyjnych sposobów, niemniej jednak jest bardzo skuteczna. Zbawiennym produktem, który pomoże zażegnać konflikt z parą na oknach, jest pianka do golenia. Wystarczy rozprowadzić ją równomiernie po szklanej powierzchni, a następnie ściągnąć ją - najlepiej przy użyciu ściągaczki. Pozostałości można zebrać wspomnianą wcześniej ściereczką z mikrofibry.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.