Dzieci kryształowe. Kim są? Co sprawia, że są tak wyjątkowe?

Dzieci kryształowe to pojęcie, które pochodzi z książki "The Crystal Children" autorstwa Doreen Virtue. Pomimo że nie istnieją żadne dowody naukowe potwierdzające istnienie kryształowych dzieci, swego czasu przekonanie o ich wyjątkowości było bardzo popularne i wiele osób wierzyło w tę niezwykłą energię. Jak rozpoznać kryształowe dzieci?

Dzieci indygo, kryształowe i tęczowe. Co je wyróżnia?

Dzieci kryształowe czy też określane innego rodzaju przymiotnikami uważane są za wyróżniające się na tle innych. Dzieci indygo, kryształowe i tęczowe – co sprawia, że uważane są za wyjątkowe?  Termin: dzieci indygo pojawił się po raz pierwszy w latach 60. i 70. XX wieku. Ich nazwa nawiązuje do dzieci, które według Nancy Ann Tappe mają dookoła siebie niebiesko – fioletową aurę. Ponadto teoria głosi, że dzieci indygo są wyjątkowo zdolne, szczególnie wrażliwe i kreatywne, dzięki czemu mogą bardzo wiele osiągnąć. Dzieci indygo są także bardzo uduchowione co ma na celu wprowadzenie do świata lepszego porządku. Niegdyś do dzieci indygo zaliczano hipisów, a głównym zadaniem dzieci indygo było niszczenie starych struktur, które komplikowały życie. 

Dzieci indygo mają swoich następców, do których należą dzieci kryształowe i tęczowe. Dzieci kryształowe – czyli te zdecydowanie spokojniejsze, miały za zadanie naprawiać to, co zniszczyły dzieci indygo. Dzieci kryształowe uważane są za dzieci wyjątkowe mądre, o czym ma świadczyć ich przenikliwe spojrzenie. 

Kolejną grupą gwiezdnych dzieci są dzieci tęczowe, które przyszły na świat po 2000 roku. Mówi się, że dzieci tęczowe są bardziej emocjonalne i wyróżniają się większą wrażliwością.  

W tym miejscu należy zaznaczyć, że nie istnieją żadne wiarygodne badania, które wspierałyby teorię istnienia dzieci indygo, kryształowych etc. 

Dzieci kryształowe: test, który pomoże Ci sprawdzić, czy Twoje dziecko jest kryształowe

Dzieci kryształowe – test to zestaw kilkunastu pytań, dzięki którym dowiesz się, czy Twoje dziecko jest kryształowe. Test składa się z 21 pytań, które opracowała psycholog Wendy Chapman. 

 1. Czy dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie?
 2. Czy czuje się ono potrzebne?
 3. Czy ma ono mocne poczucie własnej wartości?
 4. Czy wyróżnia się w jakiejś dziedzinie?
 5. Czy dziecko odmawia uznania rzeczy za takie, jakie są mu przedstawiane?
 6. Czy czekanie na coś jest dla dziecka uciążliwe?
 7. Czy dziecko jest zdenerwowane z powodu rytualnych czynności?
 8. Czy widzi ono lepsze sposoby wykonywania zadań w domu lub w szkole?
 9. Czy dziecko wykazuje skłonności nonkonformistyczne?
 10. Czy dziecko nie przejmuje się drobnymi potknięciami?
 11. Czy denerwuje się, wykonując wyznaczone mu zadania?
 12. Czy ma objawy nadpobudliwości psychoruchowej?
 13. Czy jest ono ponadprzeciętnie kreatywne?
 14. Czy wykazuje intuicyjność?
 15. Czy posiada silną empatię w stosunku do innych?
 16. Czy wcześnie rozwinęło myślenie abstrakcyjne?
 17. Czy jest wyjątkowo inteligentne?
 18. Czy dziecko jest bardzo utalentowane lub uzdolnione?
 19. Czy sprawia wrażenie marzyciela?
 20. Czy posiada głębokie spojrzenie i mądrze wyglądające oczy?
 21. Czy posiada dobrze rozwiniętą inteligencję duchową?

Wskazuje się, że minimum dziesięć pozytywnych odpowiedzi może wskazywać, że mamy do czynienia z dzieckiem kryształowym.

Zobacz wideo Co zrobić w sytuacji, kiedy dziecko je za dużo?

Kryształowe oczy – charakterystyczna cecha wyglądu u dzieci kryształowych

Kryształowe oczy są bardzo szczególną i wyróżniającą cechą wśród dzieci kryształowych. Zazwyczaj są to oczy wyjątkowe duże, błyszczące i o jasnej barwie. Mogą być jasnozielone, jasnoniebieskie lub też jasnobrązowe. Bardzo jasny odcień tęczówki sprawia, że spojrzenie dzieci kryształowych jest bardzo przenikliwe, wręcz hipnotyzujące. 

Diamentowe dzieci. Wyróżniają je niezwykłe cechy

Diamentowe dzieci, zwane także dziećmi kryształowymi, posiadają bardzo charakterystyczne cechy, które je wyróżniają. Zazwyczaj są to dzieci bardzo spokojne, melancholijne i posiadające bardzo dużą wrażliwość, a jednocześnie są bardzo silne psychicznie. Zdarza się, że postępują spontanicznie, a dopiero później mierzą się z konsekwencjami. Dzieci diamentowe najlepiej czują się blisko natury, którą uwielbiają. Kochają zwierzęta i rośliny. Bardzo często u dzieci diamentowych można zauważyć alergie pokarmowe z racji tego, że nie tolerują one tego co przetworzone i sztuczne, dlatego też wiele produktów spożywczych wywołuje u nich alergię. Co jeszcze charakteryzuje kryształowe dzieci?

 • królewska godność,
 • sprzeciwianie się systemom,
 • wykrywanie nieuczciwości,
 • odwaga w wygłaszaniu własnej opinii,
 • wybitne zdolności artystyczne,
 • przekonanie o swojej wyższości.

Dzieci kryształowe: wygląd wyróżnia je spośród innych

Co charakteryzuje wygląd dzieci kryształowych? Istnieją pewne cechy fizyczne, które wyróżniają tzw. kryształowe dzieci, a należą do nich: 

 • piękne, duże oczy
 • przenikliwe, hipnotyzujące spojrzenie
 • oczy w kolorze jasnozielonym, jasnobrązowym lub jasnoniebieskim.

Jednocześnie należy ponownie podkreślić, że teorie o dzieciach kryształowych nie mają żadnego potwierdzenia w badaniach naukowych, a ich nadpobudliwość ruchową czy inne nietypowe dla dzieci zachowania często utożsamia się z problemami typu ADHD czy zespół Aspergera. 

Zobacz też: Dziecko kryształowe ma wyjątkowe cechy? Może mieć wypisane przeznaczenie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.