Kamila Figat

 • Quiz Harry Potter. Fani słynnego czarodzieja na pewno wiedzą o nim wszystko

  Quiz Harry Potter. Fani słynnego czarodzieja na pewno wiedzą o nim wszystko

  Quiz Harry Potter to dla fanów serii o losach młodego czarodzieja dość banalna sprawa. Przygody chłopca z blizną w kształcie błyskawicy na czole już dawno podbiły świat. Autorka książek - J.K. Rowling z wielkim powodzeniem skradła serca dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych, którzy także uwielbiają Harry'ego Pottera i jego przyjaciół.

 • Ocet do prania. Nawet niewielka ilość pomoże pozbyć się ciężkich do usunięcia plam
 • Ból brzucha u dziecka w okolicy pępka może być objawem niebezpiecznej choroby. Nie bagatelizuj objawów!

  Ból brzucha u dziecka w okolicy pępka może być objawem niebezpiecznej choroby. Nie bagatelizuj objawów!

  Ból brzucha u dziecka w okolicy pępka to objaw, którego rodzic nie powinien bagatelizować. Najczęstszą przyczyną bólu pępka u dzieci są obecne w organizmie dziecka pasożyty. Tym z reguły towarzyszą także inne objawy takie jak biegunka czy wymioty. Ból brzucha u dziecka w okolicy pępka może także sygnalizować zapalenie wyrostka robaczkowego, które jest niebezpieczne. Sprawdź, co jeszcze może oznaczać ból brzucha.

 • Krochmal: przepis, który krok po kroku powie Ci jak samodzielnie przygotować krochmal
 • Toksyczny ojciec może zniszczyć dziecku życie. Jak go rozpoznać?

  Toksyczny ojciec może zniszczyć dziecku życie. Jak go rozpoznać?

  Toksyczny ojciec to mężczyzna, który zakłóca rozwój swojego dziecka już od najmłodszych lat jego funkcjonowania aż do dorosłości. Cechuje go negatywne zachowanie, które może całkowicie zdominować życie dziecka. Toksyczny ojciec swoim zachowaniem naraża swoje dziecko na późniejsze traumy, nadużycia, a w konsekwencji może doprowadzić do tego, że w późniejszym czasie będzie ono także toksycznym rodzicem.

 • Wiersz dla mamy zamiast życzeń z okazji Dnia Matki. Wybierz gotowy lub spróbuj napisać samodzielnie

  Wiersz dla mamy zamiast życzeń z okazji Dnia Matki. Wybierz gotowy lub spróbuj napisać samodzielnie

  Wiersz dla mamy może być świetnym prezentem z okazji zbliżającego się Dnia Matki, który obchodzimy 26 maja. Nie ma piękniejszego prezentu niż wiersz napisany samodzielnie przez dziecko, który sprawi mamie mnóstwo radości i na pewno wzruszy ją do łez. Oczywiście jeśli nie czujesz się na siłach, aby napisać wiersz samemu, możesz skorzystać z gotowych, które znajdziesz np. w sieci.

 • Co to jest tofu i jak smakuje jeden z największych przysmaków wegetarian?

  Co to jest tofu i jak smakuje jeden z największych przysmaków wegetarian?

  Co to jest tofu i jak smakuje, zadają sobie najczęściej osoby, które nigdy wcześniej go nie próbowały, a z jakichś przyczyn postanawiają zmienić swoje nawyki żywieniowe i przejść na dietę wegetariańską czy wegańską. Tofu może być alternatywą równie dla serów z mleka krowiego, owczego czy koziego, ale także dla mięsa. Dowiedz się, jak smakuje tofu i jakie posiada właściwości.

 • Bajki Disneya. Krótka historia powstawania najpiękniejszych bajek na całym świecie

  Bajki Disneya. Krótka historia powstawania najpiękniejszych bajek na całym świecie

  Bajki Disneya uwielbiają widzowie na całym świecie. Te wspaniałe produkcje od dziesięcioleci łączą pokolenia. Pierwszy film Walt Disney wydał na początku lat 20. XX wieku. "Alice's Wonderland" w zasadzie otworzyło twórcy drzwi do kariery. Walt Disney wraz z bratem otworzył studio Walt Disney Studio. Bohaterem jednej z ich pierwszych serii był "Królik Oswald", a już w 1928 roku ukazały się pierwsze animacje z "Myszką Miki".

 • Krew w moczu u dziecka. Co może oznaczać obecność krwi w moczu?

  Krew w moczu u dziecka. Co może oznaczać obecność krwi w moczu?

  Krew w moczu u dziecka zawsze wywołuje niepokój u rodzica. Przyczyn pojawienia się krwi w moczu może być naprawdę bardzo wiele, począwszy od łagodnego zakażenia układu moczowego aż po wystąpienie u dziecka nowotworu nerki. W przypadku pojawienia się krwi w moczu najlepiej udać się bezzwłocznie z dzieckiem do lekarza i wykonać odpowiednie badania.

 • Wróżka Zębuszka. Kim jest baśniowa postać, na którą czekają dzieci gdy zaczynają im wypadać mleczne zęby?
 • Dzieci kryształowe. Kim są? Co sprawia, że są tak wyjątkowe?

  Dzieci kryształowe. Kim są? Co sprawia, że są tak wyjątkowe?

  Dzieci kryształowe to pojęcie, które pochodzi z książki "The Crystal Children" autorstwa Doreen Virtue. Pomimo że nie istnieją żadne dowody naukowe potwierdzające istnienie kryształowych dzieci, swego czasu przekonanie o ich wyjątkowości było bardzo popularne i wiele osób wierzyło w tę niezwykłą energię. Jak rozpoznać kryształowe dzieci?

 • Od jakiego wieku dziecko może zostać samo w domu? Co na ten temat mówi prawo?

  Od jakiego wieku dziecko może zostać samo w domu? Co na ten temat mówi prawo?

  Od jakiego wieku dziecko może zostać samo w domu? Tego typu kwestie reguluje prawo, według którego zdrowe dziecko może pozostawać samo w domu po ukończeniu 7,8 lub 13 roku życia w zależności od przepisów. Niezależnie jednak od tego co mówi prawo i przepisy, wielu specjalistów uważa, że o tym czy dziecko powinno zostać samo w domu, decydują także inne czynniki, a nie tylko wiek dziecka.

 • Do kiedy Drwal 2023? Jadłeś? Jeśli nie, to musisz obejść się smakiem!

  Do kiedy Drwal 2023? Jadłeś? Jeśli nie, to musisz obejść się smakiem!

  Do kiedy Drwal 2023 był dostępny w ofercie restauracji McDonald's? To pytanie zadają sobie zapewne te osoby, które nie zdążyły spróbować kultowego burgera. Niestety osoby, które czekały do ostatniej chwili, aby spróbować słynnej kanapki, będą musiały z tym jeszcze poczekać i mieć nadzieję, że pojawi się ona ponownie w menu restauracji.

 • Oblicz dni płodne. Nie wiesz jak? Pomoże Ci w tym kalkulator dni płodnych

  Oblicz dni płodne. Nie wiesz jak? Pomoże Ci w tym kalkulator dni płodnych

  Oblicz dni płodne i sprawdź kiedy dokładnie masz owulację. Warto obserwować swój organizm, zwłaszcza jeśli starasz się o dziecko i chcesz założyć rodzinę. Dni płodne to bez wątpienia najlepsze dni na staranie się o dziecko, a współżycie w tych dniach znacznie zwiększa szanse na poczęcie potomka.

 • Zestaw Maty McDonald's cieszył się ogromnym zainteresowaniem. A Ty próbowałeś zestawu Maty?
 • Usprawiedliwienie nieobecności: kto może je napisać? O czym należy pamiętać?

  Usprawiedliwienie nieobecności: kto może je napisać? O czym należy pamiętać?

  Usprawiedliwienie nieobecności dziecka w szkole to dokument, w którym powinny znaleźć się istotne informacje, ale przede wszystkim powód nieobecności dziecka na zajęciach. Bardzo ważne jest, że napisać je może rodzic lub opiekun prawny, który zajmuje się dzieckiem. Sprawdź jak napisać usprawiedliwienie i kiedy powinno ono dotrzeć do nauczyciela.

 • Zagadki dla dzieci 6-7 lat. Zabawne, łatwe i przyjemne łamigłówki dla dzieci w różnym wieku

  Zagadki dla dzieci 6-7 lat. Zabawne, łatwe i przyjemne łamigłówki dla dzieci w różnym wieku

  Zagadki dla dzieci w wieku 6-7 lat w prosty i przyjemny sposób pomogą dziecku w poznawaniu świata. Dzieci w każdym wieku uwielbiają łamigłówki, zagadki i zadania, które muszą rozwiązać, aby dowiedzieć się czegoś nowego. Ponadto zagadki rozwijają kreatywność, wyobraźnię, a także pobudzają do myślenia. Dodatkowo przy wspólnym rozwiązywaniu zagadek możemy się świetnie bawić, a przy okazji spędzić wspólny czas z dzieckiem.

 • Umowa zlecenie a ciąża. Co powinna wiedzieć przyszła mama?

  Umowa zlecenie a ciąża. Co powinna wiedzieć przyszła mama?

  Umowa zlecenie a ciąża to zagadnienie, które niejednokrotnie spędza sen z powiek kobietom, które planują ciążę lub niedługo zostaną mamą. Wiele kobiet pracujących na umowę zlecenie przekłada swoje plany o macierzyństwie na późniejszy termin w obawie o kwestie finansowe i swoje zatrudnienie. W najlepszej sytuacji w przypadku ciąży są kobiety zatrudnione na umowę o pracę, ponieważ chroni je Kodeks Pracy.

 • Karta ciąży. Do czego służy i dlaczego jest taka ważna?

  Karta ciąży. Do czego służy i dlaczego jest taka ważna?

  Karta ciąży to dokument, który otrzymuje kobieta od lekarza w czasie wizyty potwierdzającej ciążę. To właśnie z kartą ciąży należy zgłaszać się na każdą kolejną wizytę, a lekarz będzie w niej notował wszystkie informacje na temat przebiegu ciąży oraz rozwoju płodu. Karta ciąży jest niezwykle ważna, ponieważ tworzy ona historię ciąży.

 • Makijaż: poczuj się pięknie i wyjątkowo. Sprawdź, jaki makijaż pasuje do Twojej urody

  Makijaż: poczuj się pięknie i wyjątkowo. Sprawdź, jaki makijaż pasuje do Twojej urody

  Makijaż jest czynnością, którą uwielbiają zwłaszcza kobiety, które chcą czuć się piękniejsze i bardziej pewne siebie. Sztuka makijażu polega na wyeksponowaniu urody, pomaga zamaskować niedoskonałości cery, a także podkreślić jej subtelność. Należy jednak pamiętać, aby regularnie zmywać makijaż, co pomoże uniknąć wyprysków i innych problemów skórnych.

Copyright © Agora SA