Wiersz dla mamy zamiast życzeń z okazji Dnia Matki. Wybierz gotowy lub spróbuj napisać samodzielnie

Wiersz dla mamy może być świetnym prezentem z okazji zbliżającego się Dnia Matki, który obchodzimy 26 maja. Nie ma piękniejszego prezentu niż wiersz napisany samodzielnie przez dziecko, który sprawi mamie mnóstwo radości i na pewno wzruszy ją do łez. Oczywiście jeśli nie czujesz się na siłach, aby napisać wiersz samemu, możesz skorzystać z gotowych, które znajdziesz np. w sieci.

Wiersze dla mamy, które zapamięta nawet przedszkolak

Wiersze dla mamy w zasadzie nie potrzebują szczególnej okazji, aby je wygłosić. Przecież mama to najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka. Zarówno dla przedszkolaka jak i starszych dzieci mama to przede wszystkim osoba, która kocha ponad wszystko. Wybraliśmy kilka prostych i łatwych do zapamiętania rymowanek, z którymi poradzą sobie nawet przedszkolaki. 

 • Mamo, zawsze jesteś super, nawet gdy przypalisz zupę. Z tobą miło spędzam czas, żyj nam mamo 100 lat.
 • Buty są do biegania, ciastka są do jedzenia, masło do smarowania, a kurz jest do kurzenia. Klucze do zamykania i czasem do otwierania. Oczy są do zerkania, do kochania jest mama.
 • Mamo dziś uśmiechnij się, bo to twój jest wielki dzień. Niejednego dostaniesz buziaka, od swojego łobuziaka. 

Wiersz dla mamy wzruszający. Podziękuj mamie w wyjątkowy sposób za trud, który włożyła w Twoje wychowanie

Wiersz dla mamy wzruszający jako prezent z okazji Dnia Matki? To świetny pomysł. Dzień Matki to dzień bardzo szczególny dla każdej mamy, dlatego warto, aby w ten dzień okazać swojej mamie jak najwięcej miłości. Zapewne miło będzie jeśli w wyjątkowy sposób podziękujesz mamie za trud i poświęcenie, które włożyła w Twoje wychowanie. Oto kilka wzruszających wierszy, które sprawią Twojej mamie ogromną radość.

 • Dziękuję Ci za to, że dopasowywałaś swoje życie do mojego. Dziękuję za poczucie, że nie ma dla Ciebie na tym świecie nic droższego niż nasza miłość. Dzięki Tobie czuję się chcianym dzieckiem, Potrzebnym i wartościowym człowiekiem. Dziękuję Ci za to, że jesteś... 
 • Mamo! Stałaś przy mnie w nocy gdy płakałam. Byłaś przy mnie, gdy o pomoc wołałam. Dałaś mi przyjaźń najpiękniejszą, najtrwalszą. Dałaś mi miłość wyrzeczeń wartą. 
 • Dziękuję Ci za Twe gromkie besztanie, wybuchy gniewu, wymówki, które ściskały mi serce. Wszystko załatwiałaś od ręki, Bez żadnych okropnych zapowiedzi kary, Która ma dopiero nadejść. Koniec. Zrobione. Skrucha przyjęta. Szeroko otwarte ramiona. Uściski. I znów powracał spokój. 

Wiersze dla córki od mamy. Piękne życzenia urodzinowe

Wiersze dla córki od mamy są wspaniałym sposobem okazania córce miłości i powiedzeniu jej jak bardzo jest dla nas ważna. Śmiało, można powiedzieć, że relacja łącząca matkę i córkę to bardzo często niezwykła i silna więź. Przedstawiamy przykładowe wiersze dla córki od mamy.

 • Pamiętam doskonale ten dzień, w którym pojawiłaś się na świecie. Właśnie dziś przypada jego rocznica. To zatem nie tylko Twoje święto, ale również moje. Razem wygrałyśmy Twój początek życia, dlatego razem świętujmy również dziś. Przesyłam Ci najserdeczniejsze życzenia, spełniania marzeń, zdrowia, pomyślności oraz wszystkiego, czego pragniesz. 
 • Córko moja ukochana myślę o Tobie już od rana, w dniu Twych urodzin ślę Ci życzenia, by się spełniły wszystkie Twe marzenia, wiedz, że z serca całego, pragnę szczęścia Twego! 
Zobacz wideo Dzień Matki. Najukochańsza osoba na świecie oczami dziecka

Wiersz dla zmarłej mamy

Wiersz dla zmarłej mamy? Nie da się przygotować na śmierć rodzica. Niezależnie od wieku, w jakim tracimy rodzica, zawsze jest to ciężkie przeżycie. Śmierć mamy zawsze wiąże się z bólem, cierpieniem i ogromną tęsknotą. Pozostają nam na szczęście wspomnienia, które choć trochę pomagają ukoić ból po stracie. Poniżej wiersze i sentencje, których możemy użyć, aby uczcić pamięć, naszej zmarłej mamy.

 • W daleką podróż zabrał Cię Bóg. Jedną nadzieję nam dając, Że kiedyś przekroczą, też Niebios próg, Ci, którzy tutaj w bólu zostali… 
 • Niedawno wśród nas tu byłaś Mamusiu… Z nami się razem cieszyłaś. Wspólne też były zmartwienia, Starania, plany, marzenia. Szukamy Cię wkoło siebie. Lecz Ty wysoko w niebie. Choć dostrzec Ciebie nie możemy. Jednak jesteś blisko, Czujemy, w pamięci naszej wciąż trwasz. Ciepłym wspomnieniem wracasz. W tęsknoty łzach, które płynął w czasie, który przeminął. Za te wspólne w życiu chwile. Za dobro, którego tyle Dawałaś mi mamusiu każdego dnia Niech Pan Bóg zbawienie Tobie da. 
 • Mama – symbol bezgranicznej miłości, w każdego dziecka sercu ten symbol wiecznie gości. Lecz gdy przyjdzie smutny czas się rozstać, kiedy Pan Bóg wzywa to dzięki tej miłości w naszych sercach zawsze będzie żywa. 

Piękny wiersz dla mamy na każdą okazję

P. Kaniżaj "Miłość mamy"

Miłość mamy nie waży się na gramy!

Mama - dotknięciem dłoni

największy smutek przegoni!

Miłość Mamy nie waży się na kilogramy!

Gdy Mamusia usiądzie przy tobie,

Lżej- nawet w ciężkiej chorobie!

Chociaż się waży na tony hipopotamy i dzwony,

to takiej wagi nie mamy,

żeby zważyła miłość Mamy.

Wszystko, co Mama nam daje,

co będzie, co jest, co już było,

i Mama, i my obok mamy

- to miłość. 

Cz. Janczarski "Nasza mama"

Kto się o nas tak troszczy? Najczulej patrzy na nas?

Kto od złych przygód strzeże? Nasza kochana mama.

Uczyła pierwszych kroków, pierwszych słów nas uczyła.

Każdą łzę nam otarła. Mamusia nasza miła.

Jak ci się odwdzięczymy za wszystko, droga mamo?

Będziemy się starali kochać Ciebie tak samo.

Zobacz też: Którego jest dzień matki? Najpiękniejsze życzenia dla każdej mamy

Więcej o:
Copyright © Agora SA