Ten student ma wyjątkową pasję. Hoduje największe na świecie króliki. Zdziwieni internauci: Są ogromne

Andrés Yakin postanowił zająć się hodowlą największych królików na świecie. Dodatkowo zmodyfikował je genetycznie, aby miały duże uszy. Te okazy to prawdziwe białe kruki. Internauci są nimi zachwyceni, ale też zaskoczeni ich rozmiarami. "Jakie piękne" - oceniają zwierzęta w komentarzach.

23-letni student Andrés Yakin przygotował projekt, dzięki któremu zdobył stopień naukowy z zoologii i weterynarii na Meritorious Autonomous University of Puebla w Meksyku. A to wszystko dzięki hodowli królików. I to nie byle jakich, to prawdziwe króliki giganty. Jego poczynania można również śledzić na Instagramie, gdzie publikuje zdjęcia ze słodkimi króliczkami, ale nie tylko, są tam również inne gatunki zwierząt. 

Zobacz wideo Lipcowe nowości na Netfliksie

Duże króliki podbijają serca internautów: Widziałem je osobiście i są bardzo piękne

Andrés użył do swojego projektu flamandzkich królików olbrzymich, które są największą i na dodatek najstarszą rasą królików na świecie. Wielkością nie różnią się zbytnio od przeciętnego psa domowego, a na dodatek charakteryzują się posłusznym temperamentem. Andrés opisuje je, jako dobre zwierzęta domowe, gdyż nie skaczą oraz wykazują się wyjątkową cierpliwością w stosunku do osób, które się nimi zajmują. Flamandzkie króliki olbrzymie mają średniej wielkości uszy, jak na swój rozmiar, więc Andrés postanowił skrzyżować je z królikami domowymi, który ma długie uszy. 

Ten gatunek z Flandrii jest największy w Meksyku i na całym świecie.

- powiedział. 


Przeciętny królik Flamandzki waży od siedmiu do 10 kilogramów, jednak króliki Andrésa ważą od 10 do 11 kilogramów. Choć student dostał za króliki tytuły naukowe, nie skończył z hodowlą tych niezwykłych zwierząt. Chce, aby jego króliki osiągnęły do 14 kilogramów. W zeszłym tygodniu Adres wystąpił w meksykańskim porannym programie telewizyjnym "Venga la alegría", w którym towarzyszyło mu kilka jego przeuroczych puchatych towarzyszy. Gdy materiał został udostępniony w mediach społecznościowych, widzowie z miejsca je pokochali. Zachwyceni komentowali: 

Widziałem je osobiście i są bardzo piękne. Są ogromne.
Piękne stworzenia, też chciałbym je tak przytulić
Jakie piękne
 

Króliczy rekord Guinessa. Czy studentowi uda się go pobić? Okazuje się, że pewien królik był jeszcze większy

Najdłuższym żyjącym królikiem, zapisanym w księdze rekordów Guinessa, został Darius - flamandzki gigantyczny królik należący do Annette Edwards z Wielkiej Brytanii. W chwili mierzenia miał on aż 129 centymetrów długości, a zmierzony został na potrzeby artykułu, który ukazał się w brytyjskiej gazecie "Daily Mail" 6 kwietnia 2010 roku. Darius nie tylko zachwycał swoją długością, ale też wagą, która wynosiła 22 kilogramy. Co znajdowało się w menu tego okazałego zwierzaka? Jak wyjaśniła jego właścicielka, królik zjada każdego dnia 12 marchewek, sześć jabłek i dwie kapusty. Niestety w 2021 roku królik został skradziony i nie wiadomo co się z nim stało.

Więcej o:
Copyright © Agora SA