Tak wygląda najmniejszy człowiek na świecie. Tak naprawdę był niewiele wyższy niż niemowlę

Ile wzrostu miał najniższy człowiek świata i skąd pochodził? To pytanie pojawia się w głowach wielu osób, nawet z czystej ciekawości. Okazuje się, że był obywatelem Nepalu i w pewnym momencie mówiły o nim media na całym świecie. Każdy chciał zobaczyć go na własne oczy.

Każdy z nas jest inny - jedni są wyżsi, drudzy niżsi, jedni więksi, drudzy szczuplejsi. Wszystko jest kwestią genów, które dostajemy od rodziców. Okazuje się, że wzrost niektórych osób jest tak nietypowy, że trafia do Księgi Guinnessa. Tak też było w przypadku tego Nepalczyka, który uznawany był za najniższego człowieka świata. Ile miał wzrostu? Ta informacja może was zaskoczyć. 

Zobacz wideo Nepalczyk pokazał film tuż spod szczytu K2! Historyczne wejście

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

To najniższy człowiek na świecie. Był wielkości niemowlęcia

Niezbyt wysokie osoby pochodzą zazwyczaj z Indonezji, Boliwii, Filipin, Wietnamu i Nepalu. To właśnie z państwa wymienionego jako ostatnie pochodził najniższy człowiek świata. Mowa o Chandra Bahadur Dangi - urodził się 30 listopada 1939 roku i większość życia spędził w małej wiosce Rhimkholi. Wiódł tam całkiem normalne życie wraz z rodzeństwem. Na co dzień zajmował się tkaniem tradycyjnych nepalskich strojów, jednak pewnego dnia jego życie przestało być zwyczajne, ponieważ nazwisko mężczyzny znalazło się w księdze Guinnessa.

Jak podaje strona national-geographic.pl, dokładnie w 2012 roku został uznany za najniższego człowieka świata i tym samym zdetronizował wtedy Gula Mohammeda z Indii, który miał 57 cm wzrostu. Rekordzista Chandra Bahadur Dangi mierzył zaledwie 54,6 cm wysokości i ważył 14,5 kilograma. Okazuje się, że po wpisaniu Chandra do Księgi Guinnessa jego życie całkowicie się zmieniło - otrzymywał prezenty oraz zaproszenia za granicę - stał się gwiazdą. 

Bardzo się cieszę, że zostałem uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa i że moje nazwisko zostanie zapisane w księdze. To wielka sprawa dla mojej rodziny, mojej wioski i mojego kraju. Jestem bardzo szczęśliwy

- mówił najniższy człowieka na świecie po wpisaniu jego nazwiska do księgi, national-geographic.pl.

Najniższy i najwyższy człowieka świata. To spotkanie zrobiło furorę

Nepalski rekordzista w 2014 roku spotkał się w Londynie z najwyższym człowiekiem świata, Sultanem Kösen. Turek mierzy 251 cm, więc stojący obok Bahadur był niemalże niezauważalny. W momencie spotkania najniższy człowiek świata miał 74 lata, a zmarł rok później. Przyczyną jego śmierci były powikłania po zapaleniu płuc. Według wielu specjalistów mężczyzna i tak dożył sędziwego wieku, biorąc pod uwagę jego warunki do życia i chorobę. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA